Aresztowanie Sławomira Nowaka. Adwokat byłego ministra złożył zażalenie na decyzję sądu

Adwokat Sławomira Nowaka złożył zażalenie na jego tymczasowe aresztowanie. Jak poinformował Antoni Kania-Sieniawski, on i jego klient czekają teraz na posiedzenie sądu w tej sprawie.

W środę mija siedmiodniowy termin na złożenie takiego dokumentu - tydzień temu sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla byłego ministra transportu w rządzie PO-PSL.

"Zachowując 7-dniowy termin w sprawie Sławomira Nowaka, złożyliśmy zażalenie na tymczasowe aresztowanie. Teraz czekamy na termin posiedzenia sądu" - poinformował na Twitterze Antoni Kania-Sieniawski, adwokat byłego ministra. 

Zarzuty wobec Sławomira Nowaka

Sławomir Nowak, w latach 2016-2019 szef państwowej agencji drogowej na Ukrainie, został zatrzymany w związku z zarzutami korupcyjnymi wraz z dwoma innymi mężczyznami - przedsiębiorcą z Gdańska, który również trafił do aresztu oraz byłym szefem jednostki GROM, któremu sąd dał możliwość wyjścia za kaucją.

Zobacz wideo Sławomir Nowak, były minister transportu, został zatrzymany przez CBA po polsko-ukraińskim śledztwie. Ma usłyszeć zarzuty korupcyjne

Śledczy z Ukrainy twierdzą, że w czasie pełnienia swojej funkcji na Ukrainie były minister nielegalnie przyjmował pieniądze przy zamówieniach na budowę dróg. W procederze mieli brać udział także dwaj pozostali mężczyźni. Ponieważ sprawa dotyczy osób związanych z Polską, w śledztwo włączyły się polskie organy ścigania.

Więcej o: