Łukasz Szumowski odejdzie z Ministerstwa Zdrowia? Nieoficjalnie: Ma być zmęczony sprawą maseczek

RMF FM podaje, że Łukasz Szumowski rozważa rezygnację z kierowania Ministerstwem Zdrowia. Powodem ma być zmęczenie tym, że media wciąż zajmują się m.in. sprawą przetargów na maseczki. Mateusz Morawiecki ma namawiać Szumowskiego, by pozostał na stanowisku.

RMF FM powołuje się na informatorów w kancelarii premiera. Jak podaje rozgłośnia, Łukasz Szumowski ma być zmęczony tym, że media ciągle drążą sprawę zakupu trefnych maseczek, a także pytają o oświadczenia majątkowe żony ministra i o działalność jego brata. "Dlatego - według informacji reportera RMF FM - wolałby nieco usunąć się w cień" - podaje rozgłośnia. Szumowski miałby zrezygnować przy okazji zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu. Mateusz Morawiecki ma odradzać ministrowi odejście. Szef resortu nie chciał komentować w rozmowie ze stacją tych doniesień. 

Zobacz wideo Jak głęboka będzie rekonstrukcja rządu?

Nieoficjalnie: Szumowski chce odejść z resortu. Zastąpi go Karczewski?

Na temat możliwej zmiany na stanowisku szefa MZ media spekulują od dłuższego czasu. Jako potencjalnego następcę Szumowskiego wymienia się Stanisława Karczewskiego. - Staszek byłby dobrym ministrem zdrowia. Jest w dodatku lekarzem, zawsze były mu bliskie problemy służby zdrowia. Z tego, co wiem, odbywał rozmowy w tej sprawie w centrali PiS na Nowogrodzkiej. Był tam ostatnio kilka razy widziany - mówił niedawno w "Super Expressie" jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Karczewski pytany przez dziennikarzy nie zaprzeczał. - Nie mogę nic mówić. Nie ma jeszcze ustaleń - stwierdził.

- Ja wobec pana ministra Szumowskiego nie mam żadnych innych planów. Mam nadzieję na współpracę z panem ministrem - mówił z kolei pięć dni temu w Polsat News Morawiecki.

Więcej o: