Z kim Jarosław Kaczyński spędza wakacje? Brudziński: Czasem uda się go zaprosić na Pomorze Zachodnie

- Nie obawiam się ani pana Hołowni, ani pana Trzaskowskiego, jedynie kogo się obawiam to wyborców - Polaków, którzy mogą podziękować nam przy urnach wyborczych - powiedział w Polsat News Joachim Brudziński. Wiceprezesa PiS zapytano też o plany urlopowe prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Rafał Trzaskowski poinformował, że w czwartek spotka się w Pałacu Prezydenckim z Andrzejem Dudą. Zaproszenie wysunął sam Duda, tuż po tym, jak poznaliśmy wstępne wyniki II tury wyborów prezydenckich. 

Informację o tym, że obu politykom w końcu uda się spotkać, skomentował w Polsat News Joachim Brudziński, europoseł PiS i były szef prezydenckiego sztabu.

- Cieszę się, że do tego spotkania dojdzie. Kiedy Platforma Obywatelska przegrała wybory podwójnie poziom emocji osiągnął apogeum. Mam nadzieję, że nasi konkurenci przynajmniej na chwilę odstawią "totalność" do kąta. Ale pewno spierać się będziemy - powiedział Brudziński.

Zobacz wideo Trzaskowski spotka się z Dudą: Liczę na konstruktywną rozmowę

 - Pan prezydent Andrzej Duda już w pierwszych minutach po ogłoszeniu wyników, powiedział te słowa, które Rafałowi Trzaskowskiemu, akurat trudno przeszły przez gardło - pogratulował mu doskonałego wyniku - stwierdził Brudziński. 

Brudziński: Trzaskowski próbuje skonsumować ruch Hołowni 

Brudzińskiego zapytano też, które ugrupowanie będzie dla PiS-u groźniejszym przeciwnikiem - ruch Rafała Trzaskowskiego (Nowa Solidarność), czy może ruch, którego liderem jest inny kandydat w wyborach prezydenckich - Szymon Hołownia (Polska 2050).

- Pokora w polityce zawsze jest wskazana i nam nigdy nie będzie towarzyszyła buta i arogancja, aby twierdzić,, jak niegdyś Donald Tusk, żę  'Platforma [Obywatelska - red.] nie ma z kim przegrać'. Prawo i Sprawiedliwość ma zawsze z kim przegrać. Ale nie obawiam się ani pana Hołowni, ani pana Trzaskowskiego, jedynie kogo się obawiam to wyborców - Polaków, którzy mogą podziękować nam przy urnach wyborczych. Na razie nam po raz kolejny zaufali - ocenił wiceprezes PiS w Polsat News.

- Po tamtej stronie się teraz kotłuje - dodał Brudziński, tłumacząc, że Trzaskowski, przybierając szaty bezpartyjnego działacza, próbuje "skonsumować" ruch założony przez Hołownię. 

Z kim prezes Jarosław Kaczyński spędza urlop?

Przed trzema laty internet obiegło zdjęcie ze wspólnego wyjazdu Brudzińskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Beskid Sądecki. - Czasami zdarza się, że pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego uda nam się zaprosić na dzień czy dwa, jeżeli jest na Pomorzu Zachodnim, czy w innych regionach - mówił europoseł, dopytywany, czy w tym roku również spędzi wakacje z szefem partii rządzącej.

- Jarosław Kaczyński od lat spędza urlop ze swoimi przyjaciółmi, z którymi spędzał ten czas wolny jeszcze razem ze świętej pamięci panem prezydentem Lechem Kaczyńskim - wyjaśnił Brudziński w Polsat News

Więcej o: