Antoni Macierewicz komentuje negocjacje w Zjednoczonej Prawicy: pierwsze informacje dopiero po wakacjach

Negocjacje w obozie Zjednoczonej Prawicy dotyczą głównie umowy koalicyjnej, której nowa formuła musi zostać zaakceptowana przez Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę. Antoni Macierewicz wyjawił, że podstawowe kwestie dotyczące koalicji zostały już ustalone.

Były minister obrony narodowej na antenie Polskiego Radia 24 został zapytany o nową umowę koalicyjną w Zjednoczonej Prawicy. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami mediów, liderzy ugrupowań: prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, lider Porozumienia Jarosław Gowin i przewodniczący Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro przystąpili do wstępnej fazy negocjacji, których efektem ma być nowa umowa koalicyjna. Ma ona obowiązywać co najmniej do 2023 roku.

Antoni Macierewicz komentuje rozmowy koalicjantów: Informacje przekazane zostaną po wakacjach

- Sprawa zostanie rozstrzygnięta, a informacje z nią związane będą przekazane opinii publicznej po wakacjach. Podstawowe kwestie są już ustalone, więc nie sądzę, by były jakieś kłopoty w wynegocjowaniu pełnego kształtu umowy - dodał Antoni Macierewicz.

Poseł PiS podczas rozmowy odniósł się także do "Nowej Solidarności", ruchu tworzonego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Według polityka jest to kolejna próba "podpięcia" się pod "Solidarność". - W historii ostatnich 30-40 lat było wiele środowisk, które próbowały to zrobić. "Solidarność" była, jest i będzie tylko jedna. Żadne inne działania nie zasługują na takie miano - podsumował Macierewicz.

Zobacz wideo Jak głęboka będzie rekonstrukcja rządu?

W ostatni piątek w warszawskiej siedzibie PiS zebrało się kierownictwo tej partii, a jednym z tematów spotkania były zmiany w rządzie. Tego samego dnia na antenie Polsat News premier Mateusz Morawiecki przyznał, że może zostać zredukowana liczba ministerstw, chociaż oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. - Jak głęboka będzie rekonstrukcja, tego jeszcze nie wiemy - dodał szef rządu.