Ziobro złożył wniosek o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. "Lewicowy, genderowy koń trojański"

- Złożyłem formalny wniosek do resortu rodziny o podjęcie działań nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej - poinformował na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. - Wprowadziliśmy do naszego systemu lewicowego, genderowego konia trojańskiego i najwyższy czas, by tę konwencję wypowiedzieć - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

W poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że złożył wniosek do Ministerstwa, Pracy i Polityki Społecznej o wypowiedzenie przez Polskę konwencji stambulskiej.

Ta część konwencji, która jest związana z realnymi propozycjami zwalczania przemocy wobec kobiet, jest przez nas nie tylko akceptowana, ale w pełni podzielamy te postulaty. (...) Problem dotyczy tej drugiej części, warstwy, którą uważamy za przeciwskuteczną jeśli chodzi o efekty ich wprowadzenia, ich zaleceń w życie. Uważamy, że nie tylko nie prowadzi ona do poprawy sytuacji kobiet, ale przeciwnie, może doprowadzić nieuchronnie do znacznego pogorszenia sytuacji kobiet i wzrostu przemocy domowej w Polsce

- stwierdził na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że w konwencji znajdują się zapisy "o charakterze ideologicznym". Stwierdził też, że nie ma w niej żadnych rozwiązań w zakresie ochrony kobiet przed przemocą, których Polska by nie spełniała, a wręcz przeciwnie - w niektórych obszarach standardy w Polsce są wyższe niż te przewidziane w konwencji.

Nie zależy nam na ideologii, ale na rzeczywistej poprawie sytuacji kobiet

- podkreślił polityk. Dodał, że "środowiska lewicowe, związane z PO wiele mówią ws. przemocy wobec kobiet, ale mało robią".

Podczas swoich rządów, mieli w głębokim poważaniu to, czy kobiety są ofiarami przemocy, czy ofiarami gwałtów

- twierdził Zbigniew Ziobro.

"Wprowadziliśmy do naszego systemu lewicowego, genderowego konia trojańskiego"

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski stwierdził natomiast, że błędem była samo przyjęcie konwencji stambulskiej przez Polskę.

Ten błąd został popełniony, to była pochopna ratyfikacja i wprowadziliśmy do naszego systemu lewicowego, genderowego konia trojańskiego i najwyższy czas, by tę konwencję wypowiedzieć, realizując nasze zobowiązania w stosunku do Polaków, podkreślając także nasze relacje z innymi krajami regionu

- powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości.

Czytaj więcej: Konwencja stambulska. Czym jest? Czego dotyczy? Jakie zasady są w niej zapisane?

Zobacz wideo Nowacka o konwencji stambulskiej: To nie jest temat polityczny. Konwencja Rady Europy to ramy europejskie, które mają pomóc ofiarom przemocy
Więcej o: