Wójcik: Zbigniew Ziobro nigdy nie zabiegał o to, żeby być wicepremierem. I nie zabiega

- Nigdy pan minister Zbigniew Ziobro nie zabiegał o to, żeby być wicepremierem, chciałbym to bardzo jasno podkreślić. (...) Zapewniam, że nie zabiega o takie stanowisko - mówił w "Jeden na jeden" w TVN 24 Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i poseł Michał Wójcik w programie "Jeden na jeden" w TVN 24 był pytany, jak Solidarna Polska ocenia współpracę z Mateuszem Morawieckim i jego rządem. - Dobrze ocenia. To dobrze współpracująca, polityczna maszyna - powiedział, dodając, że sporów między Morawieckim a szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą "nie ma". - Sezon ogórkowy jest, rozumiem, że dziennikarze sobie mogą spekulować - mówił. 

Zobacz wideo Bielan o tarciach w Zjednoczonej Prawicy

Wójcik: Nigdy pan Ziobro nie zabiegał o to, żeby być wicepremierem

Wójcik odniósł się do doniesień i możliwej rekonstrukcji rządu i podkreślił, że "kwestie koalicyjne ustalają trzy osoby, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin". Był też pytany, czy po rekonstrukcji Zbigniew Ziobro powinien jego zdaniem zostać wicepremierem. - Ale pani redaktor, my nigdy nie rozmawiamy o stanowiskach... - mówił. - To porozmawiajmy - dopytywała dziennikarka TVN 24.

Pan minister Zbigniew Ziobro nigdy, o ile wiem, nie zabiegał o to, żeby być wicepremierem, chciałbym to bardzo jasno podkreślić. Dla nas jest najważniejsze, jak zrealizować dla Polski i dla Polaków program(...) I zapewniam, że pan minister Zbigniew Ziobro nie zabiega o takie stanowisko

- skwitował.

Wójcik nie chciał też skomentować doniesień medialnych, że po rekonstrukcji liczba resortów ma zostać zredukowana do dziecięciu. - To jest dyskusja między trzema liderami Zjednoczonej Prawicy - stwierdził. Powiedział także, że Solidarna Polska jest za wypowiedzeniem konwencji stambulskiej.

Czytaj też: Konwencja stambulska. Michał Wójcik: Nie zgadzamy się na promowanie trzeciej płci

Więcej o: