Lichocka odwołana "w wyniku problemów technicznych". PiS rozważa wniosek o jej przywrócenie

Odwołanie Joanny Lichockiej z funkcji wiceszefowej sejmowej komisji kultury nastąpiło w wyniku problemów technicznych dwójki posłów PiS - poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodała, klub rozważy wniosek o przywrócenie jej na stanowisko.

W piątek członkowie Komisji Kultury i Środków Przekazu zdecydowali, że Joanna Lichocka zostanie odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej komisji. Powodem było pokazanie przez posłankę środkowego palca podczas posiedzenia Sejmu w lutym bieżącego roku. Jednak już kilka godzin później rzeczniczka PiS Anita Czerwińska w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformowała, że Lichocka została odwołana "w wyniku problemów technicznych dwójki posłów PiS".

Dwójka naszych posłów, która nie wzięła udziału w głosowaniu, miała problemy techniczne związane z połączeniem do systemu umożliwiającego udział w posiedzeniu, a tym samym oddanie głosu. To nie była zła wola

- powiedziała, jak cytuje polsatnews.pl, PAP. Dodała, że klub nie chciał odwoływać jej z tej funkcji i będzie rozważać wniosek o przywrócenie jej.

Czytaj więcej: Joanna Lichocka odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Kultury. Za środkowy palec

Borys Budka: To będzie dopiero skandal

Całą sytuację skomentował lider Platformy Obywatelskiej.

Jeżeli prawdą jest, że do odwołania doszło przez błąd posłów PiS i Joanna Lichocka ma wrócić na stanowisko wiceszefowej komisji kultury, to będzie dopiero skandal. Wstyd

- napisał na Twitterze przewodniczący PO Borys Budka.

Zobacz wideo Posłanka Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec
Więcej o: