Stanisław Karczewski za Łukasza Szumowskiego? Były marszałek Senatu: Nie mogę nic mówić

Na jesieni PiS szykuje rekonstrukcję rządu. Nieoficjalnie planowana jest zmiana na czele Ministerstwa Zdrowia. W obiegu pojawia się nazwisko Stanisława Karczewskiego. - Nie mogę nic mówić. Nie ma jeszcze ustaleń - komentuje w "Super Expressie" były marszałek Senatu.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że do zmian w rządzie dojdzie po wakacjach. Giełda nazwisk ruszyła. Media wymieniają m.in. ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego czy szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego jako osoby, które mogą stracić dotychczasowe stanowiska. 

Rekonstrukcja rządu. Karczewski za Szumowskiego?

Według informatorów "Super Expressu" jednym z kandydatów na ministra zdrowia ma być Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu. - Staszek byłby dobrym ministrem zdrowia. Jest w dodatku lekarzem, zawsze były mu bliskie problemy służby zdrowia. Z tego, co wiem, odbywał rozmowy w tej sprawie w centrali PiS na Nowogrodzkiej. Był tam ostatnio kilka razy widziany - mówi cytowany przez dziennik jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Co na to sam Karczewski? - Nie mogę nic mówić. Nie ma jeszcze ustaleń - mówi. 

Według "Super Expressu" Szumowski po rekonstrukcji miałby wrócić do pracy w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie.

Zobacz wideo Marcin Kierwiński o planach wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego: To swoista próba karania wyborców
Więcej o: