Włodzimierz Cimoszewicz straci immunitet europosła? Chodzi o potrącenie rowerzystki na pasach

Jak podaje "Super Express", prokuratura wystąpi do Parlamentu Europejskiego o uchylenie Włodzimierzowi Cimoszewiczowi immunitetu. Chodzi o sprawę potrącenia przez polityka rowerzystki.

Według "Super Expressu" pozbawienia europosła Włodzimierza Cimoszewicza immunitetu chcą prokuratorzy z Białegostoku.

Prokuratura chce uchylenia immunitetu Włodzimierza Cimoszewicza

Do potrącenia doszło na pasach w Hajnówce w maju 2019 roku. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że została potrącona rowerzystka w wieku 70 lat. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, prawdopodobnie kobieta przejeżdżała przez nie rowerem. Zarówno rowerzystka, jak i Włodzimierz Cimoszewicz (68 lat) kierujący Volkswagenem Passatem, byli trzeźwi - informowała nas wtedy asp. Edyta Wilczyńska z policji w Białymstoku.

Zobacz wideo Jak pomóc osobie, która się dławi?

Cimoszewicz sam odwiózł kobietę do szpitala, ale - jak przypomina "Super Express" - nie zawiadomił policji i pogotowia. 70-latka doznała złamania kości podudzia oraz drobniejszych urazów w postaci otarć na rękach i głowie. 

Włodzimierz Cimoszewicz w oświadczeniu po wypadku w Hajnówce wyraził ubolewanie "z powodu tego zdarzenia i szczególne współczucie poszkodowanej". Jak dodał, jechał wolno - około 30 km/h. Rowerzystkę potrącił, jak opisuje, gdy przejeżdżała przez przejście dla pieszych. Według niego obrażenia kobiety są "niegroźne".

Więcej o: