Komisja odrzuciła projekt ustawy o rekompensacie za wybory 10 maja. Posłanki PiS zagłosowały wbrew klubowi

W czwartek sejmowa komisja zdrowia odrzuciła w całości projekt ustawy, która zapewnia rekompensatę za nieprzeprowadzone 10 maja wybory. "Za" odrzuceniem głosowali obecni posłowie opozycji, a także dwie posłanki z PiS-u.

W nocy z wtorku na środę sejmowa komisja zdrowia obradowała nad złożoną przez PiS poprawką do projektu ustawy umożliwiającej Poczcie Polskiej uzyskanie finansowej "rekompensaty" za wydrukowanie kart do głosowania na wybory prezydenckie, które miały się odbyć 10 maja.

Czytaj więcej: Gowin o rekompensacie dla Poczty Polskiej. "Boli mnie to, że 70 mln zostało wydanych nadaremno"

Komisja zdrowia odrzuciła projekt ustawy

Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o odrzucenie projektu. "Za" odrzuceniem zagłosowało 19 osób, a "przeciw" - 17. Oznacza to, że ustawa została odrzucona przez komisję w całości.

Nasz wniosek o odrzucenie projektu uzyskał większość. Tym samym Komisja zadecydowała, że nie ratuje Sasina i bezprawnie wydanych środków na druk pakietów wyborczych do pseudokopertowych wyborów, które się nie odbyły

- napisała na Twitterze Monika Wielichowska.

Komisja Zdrowia powinna się zajmować ratowaniem służby zdrowia... Dzisiaj odrzuciła projekt PIS, który ratował Sasina, który z pogwałceniem prawa wydrukował pakiety wyborcze za 70 mln publicznych pieniędzy na wybory. Nie ma zgody na kombinowanie

- napisał Jan Szopiński z Lewicy.

Brak mobilizacji posłów PiS na komisji

- stwierdził Patryk Michalski z RMF FM.

Wpadka

- ocenił Tomasz Skory z RMF FM.

Jak głosowali posłowie?

Przeciwni ustawie dot. rekompensaty za wybory 10 maja byli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL-Kukiz'15 i Konfederacji. Za jej odrzuceniem zagłosowały również dwie posłanki z Prawa i Sprawiedliwości: Barbara Dziuk i Violetta Porowska.

Zobacz wideo Budka do Morawieckiego: "Brawo premierze. Oszukuje pan wyborców"
Więcej o: