Sławomir Nowak komentuje przed sądem swoje zatrzymanie: Jestem niewinny. To polityczna ustawka

- To polityczna ustawka. Jestem niewinny. Doskonale o tym wiecie - powiedział dziennikarzom Sławomir Nowak tuż przed wejściem do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa. W poniedziałek były minister transportu wraz z trzema dwoma innymi osobami został zatrzymany przez CBA. Prokuratura postawiła mu zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji.

O godz. 10 rozpoczęło się posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa, który ma rozpatrzyć wniosek prokuratury o tymczasowy areszt dla Sławomira Nowaka, a także dla byłego dowódcy jednostki GROM Dariusza Z. i przedsiębiorcy z Gdańska Jacka P. Cała trójka została zatrzymana w poniedziałek rano przez CBA. 

Tuż przed tym, jak Nowak został doprowadzony do budynku sądu, zdążył porozmawiać z dziennikarzami. - To polityczna ustawka. Jestem niewinny. Doskonale o tym wiecie - powiedział dziennikarzom Sławomir Nowak.

Zobacz wideo Sławomir Nowak, były minister transportu, został zatrzymany przez CBA po polsko-ukraińskim śledztwie. Ma usłyszeć zarzuty korupcyjne

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła byłemu politykowi zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji. Nowak podejrzewany jest o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy pochodzących z tego przestępstwa.

Więcej na ten temat: Były minister Sławomir Nowak z zarzutami. W wyniku przestępstw miał uzyskać ponad 1,3 mln zł

Zarzuty dotyczą okresu od października 2016 roku do września 2019 roku, gdy były minister polskiego rządu kierował ukraińską Państwową Służbą Dróg Samochodowych - Ukrawtodor.

Więcej o: