Małgorzata Trzaskowska widzi szansę na współpracę z Agatą Dudą. Jest jeden warunek

Pod koniec lipca ma dojść do spotkania Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego oraz ich żon. Małgorzata Trzaskowska pytana o to przyznaje, że widzi zansę na współpracę z pierwszą damą. Wcześniej jednak musiałby zostać spełniony jeden warunek.
Zobacz wideo Justyna Suchecka (GW) komentuje strajk nauczycieli: Pierwsza dama powinna zabrać głos

Dziennikarka WP.pl zapytała Małgorzatę Trzaskowską o spotkanie z Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą, które ma odbyć się pod koniec lipca w Pałacu Prezydenckim. Żona prezydenta Warszawy zdradziła, że widzi szansę na współpracę z pierwszą damą.

Małgorzata Trzaskowska o współpracy z Agatą Dudą: Tak, jeżeli wykaże się widoczną aktywnością na rzecz kobiet

- Dlaczego nie miałabym się spotkać z Agatą Dudą? Jeżeli tylko wykaże się jakąś widoczną aktywnością na rzecz kobiet, zwłaszcza na polu edukacji, to na pewno będę gotowa do rozmowy. Dla kobiet w Polsce ważne są konkrety - wyjaśniła portalowi Małgorzata Trzaskowska.

Żona prezydenta Warszawy zaznaczyła, że jest gotowa na spotkanie i rozmowy z każdym. Zdradziła również, że żałuje w kampanii wyborczej tego, że nie starczyło czasu na wizytę w regionach, gdzie najwięcej mieszkańców głosowało na Andrzeja Dudę. - Chciałabym spotykać się z kobietami, które mają inne poglądy, inne zdanie na wiele aktualnych teraz tematów i rozmawiać z nimi - zaznacza.

Małgorzata Trzaskowska podkreśla też, że zamierza rozwijać swoje plany zawodowe zwłaszcza w działaniach na rzecz kobiet. - Kampania nie tyle zmieniła moje plany zawodowe, co wzmocniła determinację, żeby je wprowadzić (...). Podczas podróży po zobaczyłam jak ogromna jest potrzeba rozmowy o sprawach kobiet, jakie są przed nami wyzwania i problemy, które wspólnymi siłami my kobiety możemy rozwiązywać. W tej chwili opracowujemy, wraz z grupą wspaniałych zaangażowanych kobiet, plan na najbliższe miesiące - dodała żona Rafała Trzaskowskiego.