Stanisław Żaryn o zatrzymaniu Sławomira N.: Proceder był związany z jego ukraińską misją

- Charakter czynów, który zarzuca się Sławomirowi N., sprawiają, że to śledztwo musiało być śledztwem międzynarodowym. Działania prowadziły zarówno polskie CBA, jak i ukraińskie NABU - powiedział w TVN24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. Jak dodał, byłemu ministrowi, a także dwóm innym zatrzymanym osobom, zostaną postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym, a także działalności w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

"Gdańskie biuro CBA zatrzymało byłego posła na Sejm RP, byłego ministra transportu, byłego szefa ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych (Ukravtodor) Sławomira N., a także Dariusza Z., byłego dowódcę JW „GROM” i przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P." - napisał w poniedziałek na Twitterze po godz. 7 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

Były minister Sławomir N. zatrzymany. "Śledztwo musiało mieć charakter międzynarodowy"

Zatrzymani zostaną teraz doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. W TVN24 Żaryna zapytano, jakiego rodzaju zarzuty zostaną wkrótce postawione zatrzymanym, w tym Sławomirowi N. 

- Mówiąc ogólnie, będą to zarzuty o charakterze korupcyjnym, a także zarzuty związane z działalnością w ramach zorganizowanej grupy przestępczej - powiedział Żaryn. - Materiał dowodowy jest związany z wykonywaniem przez Sławomira N. funkcji publicznej na Ukrainie, dlatego mowa jest u wspólnych działaniach strony polskiej i ukraińskiej. Na bardziej szczegółowe pytania nie mogę na razie odpowiedzieć. Na pewno ten proceder był powiązany z ukraińską misją Sławomira N. - dodał.

Zobacz wideo 38-latek ze Stalowej Woli odpowie za nawoływanie do zbrodni i znieważenie prezydenta RP

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych powiedział też, że charakter czynów, które zarzuca się Sławomirowi N., sprawiają, że to śledztwo musiało być śledztwem międzynarodowym. - Działania prowadziły zarówno polskie CBA, jak i ukraińskie NABU [Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy - red.] - przekazał Żaryn. 

Więcej o: