Onet: Wizyta prostytutki w szczecińskiej siedzibie ABW. Pracownicy ponieśli konsekwencje

Jak podaje Onet, ABW wyciągnęło konsekwencje w związku z wizytą prostytutki w szczecińskiej siedzibie. Jeden z pracowników został zwolniony, drugi zdegradowany, a trzeci - przeniesiony do innego miasta. ABW nie chce komentować sprawy.

W maju Onet ujawnił, że w Wydziale Zamiejscowym Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Szczecinie jeden z agentów przyjął prostytutkę. Kobieta przebywała w pomieszczeniu, gdzie znajdują się dane osobowe wszystkich funkcjonariuszy i inne informacje niejawne. Do zdarzenia doszło w październiku 2019 roku.

ABW utrzymywało jednak, że jednego z wartowników odwiedziła znajoma, która nie jest prostytutką, i przebywała ona w miejscu, gdzie nie są przechowywane żadne materiały wrażliwe ani dane dotyczące funkcjonariuszy. W oświadczeniu ABW dodało również, jak cytuje Onet, że wartownik został ukarany karą dyscyplinarną, a sprawa została bardzo szybko rozliczona.

Czytaj więcej: Onet: Wizyta prostytutki w szczecińskiej siedzibie ABW. Funkcjonariusze boją się wycieku danych

Onet: ABW wyciągnęło konsekwencje

Jednak informatorzy Onetu podtrzymują wersję z prostytutką. Jak wynika z informacji zdobytych przez portal, po publikacji artykułu na temat afery ze służby w ABW został wyrzucony jeden z funkcjonariuszy, szef ochrony został zdegradowany na stanowisko dyżurnego, a naczelnika wydziału przeniesiono do Poznania i tam objął stanowisko wicedyrektora.

Do sprawy nie chce odnieść się ABW. "Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje informacji o charakterze kadrowym" - napisało w odpowiedzi na pytania Onetu.

Zobacz wideo Grzegorz Rzeczkowski wyjaśnia powiązania Falenty z rosyjskimi służbami
Więcej o: