Rafał Trzaskowski zapowiada "kompletną przebudowę" PO. Chce otworzyć się na nowych ludzi

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że będzie chciał kompletnie przebudować Platformę Obywatelską. - Trzeba również skanalizować energię tych wszystkich ludzi, którzy nie chcą należeć do partii politycznych - powiedział były kandydat na prezydenta w rozmowie z RMF FM.

Rafał Trzaskowski przegrał w wyborach prezydenckich 2020 z Andrzejem Dudą. Kandydat KO zdobył 48,97 proc. głosów, a jego rywal 51,03 proc. Trzaskowski zdobył jednak silną pozycję w strukturach opozycji, którą teraz zamierza wykorzystać do zmiany w Platformie Obywatelskiej.

Zobacz wideo Paweł Kowal o przyszłości Platformy Obywatelskiej

Zmiany w PO. "Musimy przebudować kompletnie Platformę Obywatelską"

Rafał Trzaskowski w piątek pojawi się w Gdyni. Plany co do swojego wystąpienia na Skwerze Kościuszki zdradził dziennikarzowi RMF FM.

- Na pewno musimy przebudować kompletnie Platformę Obywatelską, trzeba również skanalizować energię tych wszystkich ludzi, którzy nie chcą należeć do partii politycznych. Będę mówił o współpracy, o współdziałaniu, bo musimy się zabrać od końca sierpnia bardzo mocno do pracy - powiedział.

Polityk zwraca uwagę na to, że "tu nie wystarczą małe ruchy". Według niego, należy całkowicie przebudować Platformę. Trzaskowski zapowiada otwarcie się na nowych ludzi oraz jasną propozycję programową.

Były kandydat na prezydenta twierdzi, że jedną z metod na przyciągnięcie nowych osób może być skupienie się wokół konkretnych projektów ustaw obywatelskich. - Wszyscy ci, którym nie podoba się Platforma, a którzy chcieliby działać politycznie, mają szansę ją przebudować, (...) a ci, którzy nie będą chcieli się angażować w życie polityczne, będziemy szukali takiej formuły, żeby ich zaangażować w działanie na rzecz polskiej demokracji. - dodaje.

Działania wobec samorządów testem dla Andrzeja Dudy

Polityk zwrócił również uwagę, że jego zadaniem będzie konsolidacja samorządowców, którzy mają być "kolejni na liście PiS-u". - Musimy się trzymać razem, musimy wzmacniać korporację, musimy również się zastanowić nad projektami ustaw, które bronią samorządności - powiedział Trzaskowski.

- To jest test dla pana prezydenta Dudy, czy rzeczywiście będzie chciał tworzyć wspólnotę, czy wyciągnie rękę do samorządów, czy będzie wraz z prezesem je rozmontowywać - dodał.

Więcej o: