Media cytują hiszpański portal wychwalający Dudę. Jego założyciel został skazany za mowę nienawiści

PAP omówiła felieton hiszpańskiego dziennika internetowego, który zwrócił uwagę na katolicyzm Andrzeja Dudy. Depeszę agencji przedrukowały niektóre polskie media. Hispanidad to w rzeczywistości niszowa wirtualna gazeta, a jej założyciel i autor tekstu o Dudzie został skazany za łączenie homoseksualizmu z pedofilią.

Depeszę Polskiej Agencji Prasowej opublikował m.in. portal tvp.info. Internetowy dziennik Hispanidad zwrócił uwagę na wyznanie Andrzeja Dudy w kontekście rzekomych ataków "całej Europy". Według witryny Dudę posądza się o prawicowy ekstremizm przez to, że polski prezydent nie wstydzi się swojego wyznania. "Nie (jest ekstremistą), jest katolikiem i nie wstydzi się tego. To dlatego po zwycięstwie wyborczym pojechał do sanktuarium na Jasną Górę, gdzie czci się wizerunek patronki kraju" - czytamy w omówieniu artykułu. 

Hispanidad to w rzeczywistości prawicowy i raczej niszowy periodyk. Wystarczy spojrzeć na jego media społecznościowe - ponad dwa tysiące "polubień" na Facebooku i ok. ośmiu tysięcy na Twitterze. 

Eulegio López skazany za homofobiczne tezy

Felieton napisał Eulogio López, to założyciel i szef portalu. Jest skrajnie prawicowym publicystą, który w 2018 roku został skazany na sześć miesięcy więzienia za łączenie homoseksualizmu z pedofilią. Jak czytamy w portalu 20minutos.es, w opublikowanym pięć lat temu w internecie filmie Lopez przekonywał, że homoseksualizm i pedofilia to "gałęzie wyrastające z tego samego pnia". Homoseksualizm nazwał też "nieludzką degeneracją".

Zobacz wideo "Tusk mnie nie lubi". Rosyjscy youtuberzy wkręcili Andrzeja Dudę
Więcej o: