Andrzej Duda złoży przysięgę w Sejmie, a nie na Stadionie Narodowym. Witek podpisała postanowienie

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się w Sejmie, a nie, jak wynikało z nieoficjalnych doniesień mediów, na Stadionie Narodowym. Elżbieta Witek wydała postanowienie w tej sprawie.

Z postanowienia marszałkini Sejmu Elżbiety Witek wynika, że w celu złożenia przysięgi przez Andrzeja Dudę Zgromadzenie Narodowe zostanie zwołane 6 sierpnia o godz. 10. Zaprzysiężenie odbędzie się w Warszawie, w sali posiedzeń Sejmu.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy jednak nie na Stadionie Narodowym

Wcześniej RMF FM podało, że najbardziej prawdopodobnym miejscem zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na drugą kadencję jest Stadion Narodowy. Taki scenariusz mieli przedstawić politycy PiS "z otoczenia prezydenta". Powodem natomiast miała być duża powierzchnia stadionu, która umożliwiłaby zachowanie rygoru sanitarnego w związku z epidemią koronawirusa.

Zobacz wideo Czy druga kadencja Andrzeja Dudy będzie inna?

Wybory prezydenckie

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Zwyciężył ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. Popierany przez Zjednoczoną Prawicę prezydent uzyskał 51,03 procent głosów. Kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski uzyskał 48,97 procent głosów. Frekwencja wyniosła 68,18 procent.

Więcej o: