Platforma po wakacjach przedstawi nowy program. Budka nie wyklucza, że zmieni się też nazwa partii

Koalicja Obywatelska może zmienić formułę, a Platforma Obywatelska... nazwę i logo - zapowiedział Borys Budka. Szef partii poinformował, że po wakacjach przedstawi nowy program ugrupowania i rozszerzoną formułę koalicji.

Nie minął jeszcze tydzień od II tury wyborów prezydenckim, a w Koalicji Obywatelskiej już trwają rozliczenia i prowadzone są analizy. - Dużo pracy przed nami, aby nie zmarnować tego potencjału, ale również, by wyciągnąć wnioski - mówił w RMF FM przewodniczący Platformy Borys Budka. 

Zgodnie z jego zapowiedziami, jeszcze do końca tego miesiąca ma zostać opracowana nowa formuła KO, którą tworzą dziś PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni. Liderzy formacji planują rozszerzenie koalicji, przede wszystkim o samorządowców, którzy włączali się w kampanię Rafała Trzaskowskiego.

Platforma Obywatelska ma po wakacjach wrócić do wyborców z nowym programem, ale niewykluczone, że także ze zmienioną nazwą i logo. - Ważniejszy jest program, ważniejsza jest formuła działania, ważniejsze są sprawne struktury aniżeli zajmowanie się nazwą czy partyjnym logo - to jest kwestia wtórna - zaznaczył jednak Budka.

Zobacz wideo Prezydent wkręcony przez Rosjan. "To nie jest powód do śmiechu"
Więcej o: