Gratulacje dla Andrzeja Dudy od sekretarza generalnego NATO. Stoltenberg mówił o wzmacnianiu sojuszu

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pogratulował w rozmowie telefonicznej Andrzejowi Dudzie wygranej w wyborach prezydenckich. Szef NATO rozmawiał z prezydentem również na temat wysiłków na rzecz wzmocnienia NATO i bezpieczeństwa euroatlantyckiego.

Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich. Do polityka spływają gratulacje z różnych stron świata. Wśród osób, które pogratulowały Dudzie zwycięstwa znalazł się również Jens Stoltenberg.

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa

O rozmowie telefonicznej pomiędzy Dudą i Stoltenbergiem poinformował Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

- Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg pogratulował w rozmowie telefonicznej zwycięstwa wyborczego Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie; rozmowa dotyczyła planów dalszej współpracy na rzecz wzmocnienia NATO i bezpieczeństwa euroatlantyckiego - napisał na Twitterze Szczerski.

Andrzej Duda prezydentem na kolejną kadencję

W drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego. Urzędujący prezydent zdobył 51.03 proc. głosów, a jego kontrkandydat 48,97 proc. To drugi przypadek w historii III RP, kiedy jedna osoba będzie sprawowała urząd prezydenta przez dwie kadencje. Wcześniej udało się to tylko Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

Zgodnie z dyplomatycznym zwyczajem, do prezydenta napływają gratulacje od liderów różnych państw i organizacji międzynarodowych. Wśród polityków, którzy pogratulowali Dudzie znajduje się również m.in. Boris Johnson, Donald Trump i Angela Merkel.

Zobacz wideo Czy druga kadencja Andrzeja Dudy będzie inna?
Więcej o: