Merkel składa gratulacje Dudzie. "Życzę powodzenia i sukcesów na tym odpowiedzialnym stanowisku"

Angela Merkel wystosowała list do Andrzeja Dudy, w którym gratuluje mu ponownego wyboru na urząd prezydenta Polski. "Życzę powodzenia i sukcesów na tym odpowiedzialnym stanowisku" - napisała Kanclerz Niemiec.

Na stronie niemieckiego rządu opublikowano list Angeli Merkel skierowany do Andrzeja Dudy. Kanclerz Niemiec podkreśla, jak ważne są dla niej relacje polsko-niemieckie oraz wyraża nadzieję, że współpraca pomiędzy naszymi państwami będzie się pogłębiać.

Angela Merkel napisała list do Andrzeja Dudy. "Życzę powodzenia i sukcesów"

"Chciałbym pogratulować Panu ponownego wyboru na Prezydenta RP. Życzę powodzenia i sukcesów na tym odpowiedzialnym stanowisku" - w ten sposób Angela Merkel odniosła się do reelekcji Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich.

"W 75 lat po zakończeniu wojny, Polska i Niemcy są dzisiaj bliskimi partnerami w środkowej Europie. W związku z tą rocznicą szczególnie ważne jest dla mnie dalsze rozwijanie przyjaźni między Polską a Niemcami w przyszłości" - zapewniła Kanclerz Niemiec.

Merkel: ważna jest bliska współpraca sąsiedzka oparta na wspólnych wartościach

W swoim liście Angela Merkel zwróciła również uwagę na wyzwania, jakie stoją przed Europą w dobie pandemii koronawirusa. Kanclerz pisze, że pandemia "pokazuje, jak ważna jest bliska współpraca sąsiedzka oparta na wspólnych wartościach i jedności europejskiej".

Kanclerz zwróciła również uwagę, że w przyszłym roku będzie obchodzona 30. rocznica podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie. "Mam nadzieję, że możemy wykorzystać to wydarzenie, aby pogłębić nasze relacje" - dodała.

Zobacz wideo Lubnauer: Nie ma powodu, żeby Trzaskowski wchodził w mocno schodzone buty
Więcej o: