Końskie. Stół, przy którym Duda podpisał ustawę, stał się eksponatem. "Dla utrwalenia historycznego wydarzenia"

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich można obejrzeć stolik, przy którym Andrzej Duda w marcu podpisał ustawę o transporcie kolejowym. Odbyło się to na koneckim dworcu. "Dla utrwalenia tego historycznego wydarzenia [...] w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich powstało to szczególne upamiętnienie najnowszych dziejów" - informuje starostwo.

4 marca w uroczystościach w Końskich (woj. świętokrzyskie) wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz samorządowcy. Tego dnia Duda podpisał tzw. ustawę Kolej Plus, która ma na celu przywracanie połączeń kolejowych w kraju. Prezydent podpisał akt prawny na peronie nieczynnego dworca w Końskich, co udokumentowano na zdjęciach.

Stolik na wystawie w Końskich. Duda podpisał przy nim ustawę

Władze powiatu koneckiego postanowiły upamiętnić to zdarzenie. "Podpisanie przez Prezydenta wspomnianej ustawy, w takim miejscu i na takim meblu, stało się medialnym wydarzeniem, które komentowano niezwykle głośno na całą Polskę i nie tylko. Przypomnijmy zatem, że zbudowana w 1885 roku 'droga żelazna', prowadziła przez powiat konecki przez ponad 120 lat, dając szansę na cywilizacyjny rozwój tutejszej społeczności" - czytamy na stronie powiatu.

Zobacz wideo Lubnauer: Debata w Końskich wyglądałaby inaczej, gdyby poszedł tam Trzaskowski

Jak widać na zdjęciu, w urzędzie stworzono kameralną wystawę z krzesłem, stołem i tablicą, która opowiada o wydarzeniu, podczas którego użyto mebli. Na stole widać też długopis i kartki papieru, które mają do niego nawiązywać. 

"Zatem dla utrwalenia tego historycznego wydarzenia, które daje naszej małej Ojczyźnie szansę na nowy cywilizacyjny rozwój, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich powstało to szczególne upamiętnienie najnowszych dziejów" - czytamy na stronie starostwa.

Więcej o: