Antoni Macierewicz nie milknie. Wszedł w zwarcie z Georgette Mosbacher. "Napisałem prawdę i tylko prawdę"

Antoni Macierewicz postanowił odpowiedzieć na krytyczny wobec jego wypowiedzi wpis ambasador USA w Polsce. Georgette Mosbacher zareagowała wcześniej na wpis byłego szefa MON na Twitterze, w którym odniósł się do opozycji, zarzucając jej "zdradę i zaprzaństwo".

Reakcja Mosbacher na wpis Macierewicza była stanowcza. Po zaledwie kilku godzinach ambasador w USA doczekała się odpowiedzi od byłego ministra obrony narodowej.

Wymowny wpis Macierewicza. Atakuje w nim opozycję

Antoni Macierewicz opublikował swój wpis w czwartkowe popołudnie. Odniósł się w nim do zwolenników Platformy Obywatelskiej, wyszczególniając liczne uchybienia i pomyłki, których - w jego opinii - partia ta się dopuściła.

- Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN, CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu. Dla mnie to zdrada i zaprzaństwo. Tym się różnimy - napisał.

Dalsza polemika. Odpowiedź Mosbacher i reakcja Macierewicza

W poniedziałkowy wieczór Mosbacher postanowiła zareagować na wpis. Ambasador USA zdecydowanie skrytykowała wypowiedź byłego szefa MON. - W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę! - napisała.

Odpowiedź ze strony Macierewicza pojawiła się już we wtorek rana na Facebooku. Były minister obrony odpowiedział, że napisał "prawdę i tylko prawdę" oraz iż odnosi wrażenie, że "nie są jej znane okoliczności śmierci ks. Blachnickiego i Jego inwigilacji przez SB". Zarzucił Mosbacher, że "nie zna roli agentury komunistycznej w powstaniu TVN" oraz "nie zapoznała się z kartą LGBT Plus promującą seksualizację dzieci". Dodał także, że "na takie zjawiska powinien zareagować każdy przyzwoity człowiek".

Zobacz wideo Lubnauer: Debata w Końskich wyglądałaby inaczej, gdyby poszedł tam Trzaskowski
Więcej o: