Georgette Mosbacher reaguje na wpis Macierewicza. "Dzielące i nienawistne wypowiedzi"

"Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!" - stwierdziła na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher, odnosząc się do wpisu byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Macierewicz stwierdził m.in., że "obrona kłamstw TVN to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu".

Były szef MON, a obecnie poseł PiS Antoni Macierewicz w czwartek opublikował na Twitterze wpis skierowany do "zwolenników Platformy Obywatelskiej".

"Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN, CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu" - stwierdził Macierewicz.

"Dla mnie to zdrada i zaprzaństwo. Tym się różnimy" - dodał były minister obrony narodowej.

W poniedziałek wieczorem na ów wpis zareagowała ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher. "W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!" - napisała na Twitterze.

Zobacz wideo Czego opozycja powinna nauczyć się na ostatnich wyborach? Odpowiada Leszek Miller

Georgette Mosbacher kontra Beata Mazurek

Przed kilkoma dniami Georgette Mosbacher starła się w dyskusji na Twitterze z europosłanką Beatą Mazurek. Zaczęło się od wpisu byłej rzeczniczki PiS na temat debaty prezydenckiej przed drugą turą wyborów.

"Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek" - napisała Mazurek.

Mianem WSI 24 Mazurek określiła stację TVN24. Europosłanka chciała w ten sposób zasugerować powiązania założycieli telewizji z wojskowym wywiadem PRL. Na te słowa dosadnie zareagowała Mosbacher. "[...] dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - napisała. 

Na to z kolei odpowiedziała Mazurek. "Antoni Macierewicz, pytany o twierdzenia raportu, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL, Macierewicz odesłał do wyjaśnień G. Żemka (tajnego współpracownika WSI), byłego dyrektora FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL. W raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL 'podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej'. Celem powołania tego rodzaju firmy miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie. Pozwany przez TVN wygrał" - napisała europosłanka.

Więcej o: