Szymon Hołownia z jasną deklaracją ws. drugiej tury. "Zagłosuję na Trzaskowskiego, zgodnie z sumieniem"

Szymon Hołownia złożył jasną deklarację, kogo poprze w drugiej turze wyborów prezydenckich. - Zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego, zgodnie z sumieniem - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Jak dodał, Trzaskowski nie jest jego wymarzonym kandydatem, ale jeżeli wybory wygrałby Andrzej Duda, to "nie wiadomo, czy nie pójdziemy drogą rosyjską i czy w ogóle będą w Polsce jakieś wybory".

Szymon Hołownia zadeklarował, że 12 lipca odda swój głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej. - Chociaż Rafał Trzaskowski nie jest moim kandydatem, to zagłosuję na niego, bo mam przynajmniej pewność, że w następnych wyborach będę mógł w ogóle na kogoś zagłosować - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Jak dodał, na Trzaskowskiego zagłosuje "zgodnie z sumieniem".

Zobacz wideo Dr hab. Maciej Gdula o głosach najmłodszych wyborców

Hołownia otwarcie poparł Trzaskowskiego. "Zgodnie z sumieniem"

Hołownia dodał, że na wybory bezwzględnie trzeba iść, a wygrana Andrzeja Dudy może sprawić, że za pięć lat w Polsce nie będzie możliwe już wybranie prezydenta w dotychczas znanej, demokratycznej formule. 

Trzeba iść na wybory i ja na te wybory też pójdę, zagłosuję zgodnie ze swoim sumieniem. W II turze nie mam swojego kandydata, a więc zagłosuję na tego, który przynajmniej uprawdopodobni mi to, że w następnych wyborach będę mógł odsunąć go od władzy
Andrzej Duda takim kandydatem nie jest, jeżeli on wygra, to nie wiem kiedy i w jakiej formule, w ogóle w Polsce będą jakieś wybory i czy nie pójdziemy drogą rosyjską i nie zaczniemy zerować kadencji

- powiedział były kandydat na prezydenta.

Wcześniej Szymon Hołownia nie mówił tak otwarcie, że poprze kandydata KO. Zaraz po pierwszej turze wyborów wskazywał jedynie, że z pewnością nie odda głosu na Andrzeja Dudę.

Więcej o: