Wraca sprawa okładki "Faktu". Andrzej Duda: To było rzeczywiście oburzające. Podłe sugestie

- Ja bym sobie takich gazet w Polsce nie życzył - powiedział Andrzej Duda, komentując okładkowy materiał "Faktu" nt. głośnego ułaskawienia. Prezydent podkreślił, że publikacja "była oburzająca". - Tam można było dopatrzeć się różnych podłych sugestii - stwierdził.

W rozmowie Andrzeja Dudy w radiowej Trójce powróciła sprawa głośnej okładki "Faktu". Nagłówek wydania dziennika z ubiegłego piątku brzmiał "Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał jej rękę w krocze". Nad tekstem umieszczono duże zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy. Poniżej, mniejszym fontem dopisano: "Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego?". Publikacja ta spotkała się z krytyką, w szczególności ze strony działaczy Zjednoczonej Prawicy. 

Andrzej Duda: Ja bym sobie takich gazet w Polsce nie życzył

- To rzeczywiście było coś, co było po prostu oburzające. Tam można było dopatrzeć się różnych podłych sugestii czy prób zasugerowania czegoś - powiedział Andrzej Duda. Na uwagę dziennikarki prowadzącej rozmowę, że "taka natura tabloidów", prezydent odparł: - Ja bym sobie takich gazet w Polsce nie życzył.

Zobacz wideo Andrzej Duda ułaskawił do tej pory 95 osób. Kogo?

Później Duda stwierdził, że "pochodzenie tego wydawnictwa, które jest właścicielem gazety 'Fakt', nie jest dla nikogo specjalną tajemnicą". - Natomiast były mocno uderzające we mnie artykuły rzeczywiście w niemieckich gazetach i dosyć nieprzyjemne zachowania ze strony niemieckich dziennikarzy. Trzeba sobie zadać pytanie: dlaczego? - powiedział prezydent.

Na pytanie o polsko-niemieckie relacje, Duda odpowiedział, że są one dobre. - Ale ja nie mówię o niemieckich władzach, tylko o niemieckich mediach. Jeżeli niemieckie władze wpływają na niemieckie media, to mówienie o wolności mediów w Niemczech musiałoby być czymś zabawnym - stwierdził.

O szczepieniach: Wolę nie eksperymentować na sobie

Prezydent odniósł się też do sprawy szczepień. Na koniec programu dziennikarka zapytała, czy rozważy zaszczepienie się przeciwko grypie. - Rozważę, ale z drugiej strony jest też tak, że mam takie doświadczenia wśród moich bliskich znajomych, że bardzo różnie bywało. Jedni się zaszczepili i dobrze znosili to zaszczepienie i później, gdy nawet zdarzyło im się zachorować na grypę, to przechodzili to lekko. Ale były też przypadki, że szczepienie zaszkodziło, a były również takie przypadki, że ktoś się zaszczepił i bardzo ciężko przeszedł grypę. Stąd ja wole nie eksperymentować na sobie - powiedział Duda.

Więcej o: