Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Wyraźna przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim

W najnowszym sondażu Ipsos Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie. Obecnie urzędujący prezydent ma nad Rafałem Trzaskowskim sporą przewagę - różnica wynosi 3 punkty procentowe.

W ostatnich dniach sondaże na ogół dawały nieznaczną przewagę Andrzejowi Dudzie. W czwartek OKO.press opublikowało wyniki badania, w których ta różnica jest zdecydowanie większa. 

Wybory prezydenckie 2020. Zdecydowania przewaga Dudy w sondażu

W badaniu pracowni Ipsos prezydent notuje 50 proc. poparcia. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 47 proc. respondentów. Przewaga wydaje się duża, ale, jak wskazuje portal, 3 proc. to wciąż niezdecydowani wyborcy, a błąd pomiaru wynosi 3 pkt. proc. Dodajmy, że w niedawnym sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24, 46,4 procent ankietowanych wskazało, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Poparcie dla urzędującego prezydenta zadeklarowało zaś 45,9 procent respondentów (więcej na ten temat: Trzaskowski wygrywa wybory, ale tylko o pół punktu procentowego. Jego poparcie spada [SONDAŻ]).

Zobacz wideo „To są najbardziej nieprzewidywalne wybory od roku 2005”

W badaniu Ipsos, przeprowadzonym w dniach 30.06-01.07, Rafał Trzaskowski miał 49 proc. poparcia, a Andrzej Duda 48 proc. Jeszcze wcześniej różnica na korzyść prezydenta Warszawy była wyraźniejsza - 47 do 43 (badanie zrealizowane w dniach 22-23.06). Z kolei w sondażu z połowy czerwca był remis 46 do 46.

Najnowsze badanie zrealizowano w dniach 7-8 lipca na próbie 1014 osób.

Więcej o: