Najnowszy sondaż. Rafał Trzaskowski wygrywa o włos i zostaje prezydentem. Duża grupa niezdecydowanych

Rafał Trzaskowski w drugiej turze wyborów prezydenkich pokonałby Andrzeja Dudę i zostałby prezydentem - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar. Różnica między kandydatami jest bardzo mała, a 11 procent ankietowanych wciąż nie wie, na którego z polityków oddać głos.

Na cztery dni przed drugą turą wyborów prezydenckich poparcie dla obu kandydatów jest bardzo wyrównane i wiele wskazuje na to, że walka o głosy będzie się toczyć do ostatniej chwili. Z wyników najnowszego sondażu Kantar opublikowanych przez Onet wynika, że szala zwycięstwa przechyla się nieznacznie na stronę Rafała Trzaskowskiego. 

Zobacz wideo Różnica w wyborach może być minimalna. „Żaden sztab nie powinien otwierać szampana”

Najnowszy sondaż. Rafał Trzaskowski wygrywa o włos. Jest duża grupa niezdecydowanych

Poparcie kandydata Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 45 procent badanych, a Andrzeja Dudę - 44 procent. Gdyby taki wynik powtórzył się 12 lipca, Rafał Trzaskowski zostałby prezydentem. Jest jednak duża grupa niezdecydowanych - 11 procent badanych wskazało, że nie wie jeszcze, na którego z kandydatów oddać głos.

Aż 81 procent ankietowanych zadeklarowało udział w wyborach. Z szacunków Kantar wynika, że w rzeczywistości odsetek Polaków, którzy wezmą udział w głosowaniu, może być niższy (w pierwszej turze frekwencja wynosiła 64 procent).

Badanie przeprowadzono w dniach 3-8 lipca. Wyniki sondażu Kantar przed pierwszą turą wyborów były bardzo zbliżone do tych, które oficjalnie podała Państwowa Komisja Wyborcza po 28 czerwca.

Więcej o: