Sąd: Jarosław Kaczyński musi przeprosić Radosława Sikorskiego. "Pomówił go o zdradę dyplomatyczną"

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego, pomawiając go o zdradę dyplomatyczną - poinformował mecenas Jacek Dubois. Zgodnie z decyzją sądu prezes PiS ma wystosować wobec byłego szefa MSZ przeprosiny. "Oszczerca ponownie napiętnowany. W niedzielę nie dajmy się nabrać się na jego kłamstwa" - skomentował Sikorski.

Mecenas Jacek Dubois poinformował, że w środę 8 lipca w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie zapadła decyzja w procesie cywilnym, który były szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jak wskazał Dubois, sąd uznał, że "Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego pomawiając go o zdradę dyplomatyczną". Prezes PiS został także zobowiązany do "zamieszczenia stosownych przeprosin".

Zobacz wideo Kolejne sondaże. Czy któryś z kandydatów jest na fali wznoszącej?

Sąd: Kaczyński musi przeprosić Sikorskiego. "W niedzielę nie dajmy się nabrać"

Sikorski pozwał Kaczyńskiego za słowa wypowiedziane w wywiadzie dla portalu Onet.pl w październiku 2016 roku. - Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy [w Smoleńsku]. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego,  zdrada dyplomatyczna - mówił wówczas prezes PiS.

Sikorski skomentował wyrok słowami: "Oszczerca ponownie napiętnowany. W niedzielę nie dajmy się nabrać się na jego kłamstwa".

Wyrok jest prawomocny - sąd pierwszej instancji orzekał w sprawie w 2018 roku i oddalił pozew

Więcej o: