Po sporze z Mazurek Mosbacher łagodzi ton: Różnica zdań nie wpływa na jakość polsko-amerykańskich relacji

Georgette Mosbacher odniosła się do niedawnej utarczki na Twitterze między nią a europosłanką Beatą Mazurek. Ambasadorka USA tym razem wypowiadała się nieco łagodniejszym tonem. Stwierdziła, że "różnica zdań w żaden sposób nie wpływa na jakość polsko-amerykańskich relacji".

Wpis na oficjalnym koncie Georgette Mosbacher pojawił się we wtorek wieczorem. "Chciałabym podkreślić, że niedawna różnica zdań w dyskusji na Twitterze w żaden sposób nie wpływa na jakość polsko-amerykańskich relacji. Jeszcze nigdy nie były one tak bliskie, co widać było ostatnio w Waszyngtonie!" - napisała ambasadorka USA w Polsce.

Georgette Mosbacher do Mazurek: Powinna się Pani wstydzić

W poniedziałek Mosbacher starła się w dyskusji na Twitterze z europosłanką Beatą Mazurek. Zaczęło się od wpisu byłej rzeczniczki PiS na temat debaty w komercyjnej stacji. "Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek" - napisała Mazurek.

Mianem WSI 24 Mazurek określiła stację TVN 24. Europosłanka chciała w ten sposób zasugerować powiązania założycieli telewizji z wojskowym wywiadem PRL. Na te słowa dosadnie zareagowała Mosbacher. "[...] dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - napisała. 

Na to z kolei odpowiedziała Mazurek. "Antoni Macierewicz, pytany o twierdzenia raportu, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL, Macierewicz odesłał do wyjaśnień G. Żemka (tajnego współpracownika WSI), byłego dyrektora FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL. W raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL 'podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej'. Celem powołania tego rodzaju firmy miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie. Pozwany przez TVN wygrał" - napisała europosłanka.

Więcej o: