Blokada wiecu Dudy we Wrocławiu. "Tutaj przegrasz!". Policja odgrodziła protestujących kordonem [WIDEO]

Zamieszanie przed sobotnim wiecem Andrzeja Dudy we Wrocławiu. Grupa manifestujących ustawiła się pod sceną, krzycząc: "Ten prezydent to hańba!", "Tutaj przegrasz!", "Jest nas więcej!", blokując nieco jego rozpoczęcie. Odgrodził ich kordon policji. Po drugiej stronie ustawili się zwolennicy prezydenta, skandując "Andrzej Duda! Andrzej Duda!".

Gdy prezydent zaczął przemawiać, był zagłuszany przez protestujących, którzy krzyczeli: "Marionetka!!", "Mamy dość", "Do domu, wypad!", "Hop, hop, hop! Kto nie skacze, ten za Dudą!", "Ułaskawił pedofila!", "Tutaj przegrasz, Duda, przegrasz!!", "Długopis!", "Wolne sądy, chcemy wolne sądy", "Jest nas więcej", "Łamiesz prawa!", "Precz z kaczorem dyktatorem!".

Zobacz wideo Duda w miejscowości Łobez: Chcę, żeby była kontynuowana polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, nie polityka tak zwanej warszawki

Wiec Dudy we Wrocławiu zakłócany przez kontrmanifestujących. "Wolne sądy, jest nas więcej!"

W pewnym momencie, zamiast przemówienia prezydenta, było słychać głównie gwizdy. Na miejscu byli m.in. przedstawiciele Strajku Kobiet. Protestujący mieli ze sobą megafony. Z głośników słychać: "Panie Dudo, popełniasz przestępstwa! Pan się zhańbił. Homofobię się leczy, a pan mówi o prawach człowieka". - Możemy przemawiać, bo nasza kontrdemonstracja jest legalna. A tam przemawia przestępca, który złamał prawo - mówią przez megafony protestujący. 

Zwolennicy prezydenta wznosili okrzyki "Andrzej Duda!". Relację można obejrzeć na poniższym nagraniu "Gazety Wyborczej":

Kontrmanifestantów i zwolenników Andrzeja Dudy, którzy znajdowali się najbliżej sceny, odgradzała policja. Andrzej Duda kontynuował wystąpienie. - 55 tys. pracowników z Dolnego Śląska zostało osłoniętych tarczą antykryzysową. Pod szczególną ochroną jest macierzyństwo i rodzicielstwo, a rodzice i dzieci mają prawo wychowywać dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Złożyłem projekt, który przewiduje, że żadne organizacje pozarządowe nie będą mogły wejść do szkoły bez zgody rodziców. (...) Pojawia się problem adopcji. Chcę, żeby w polskiej konstytucji było wyraźnie powiedziane, że adopcja nie jest dopuszczana dla osób, które żyją w nieformalnych związkach jednopłciowych - mówił Duda, zapowiadając prezydencki projekt zmiany w konstytucji. Tłum jego zwolenników skandował wówczas: "dziękujemy, dziękujemy!".

Więcej o: