Andrzej Duda: W poniedziaek projekt zmiany konstytucji. "Znajdzie poparcie w Sejmie"

Andrzej Duda zapowiedzia, e w najbliszy poniedziaek 6 lipca zoy prezydencki projekt zmiany konstytucji, ktry trafi do Sejmu. Chodzi o zapis "zakazujcy adopcji dziecka przez par jednopciow". - Dla bezpieczestwa dziecka, dla jego prawidowego wychowania - mwi Duda.

Andrzej Duda o projekcie zmiany w ustawie zasadniczej mówił podczas wizyty w Szczawnie-Zdroju (powiat wałbrzyski, województwo dolnolskie), gdzie spotykał się z mieszkańcami w ramach kampanii wyborczej. 

Zobacz wideo „Pociesza mnie, że społeczeństwo jest mądrzejsze niż politycy”

Andrzej Duda: W poniedziałek prezydencki projekt zmiany konstytucji

O ile w naszym prawie małżeństwo w naszym prawie jest związkiem kobiety i mężczyzny, są możliwe inne przypadki. Dlatego uważam, że w polskiej konstytucji powinien się znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Dla bezpieczeństwa dziecka, dla jego prawidłowego wychowania

- mówił Duda.

Jak dodał, taki zapis "powinien w jego przekonaniu istnieć", więc "zaproponował parlamentarzystom stworzenie takiego zapisu".

W poniedziałek zostanie przez mnie podpisany odpowiedni dokument wraz z propozycją legislacyjną, czyli z prezydenckim projektem zmiany konstytucji, który będzie złożony w polskim Sejmie. Nie mam żadnych wątpliwości, że ten zapis znajdzie poparcie w Sejmie

- zapowiedział Duda, dodając, że zapisy konstytucyjne "wymagają wzmocnienia".

Przypomnijmy: polskie przepisy nie dają osobom LGBT prawa do wchodzenia zwizki partnerskie ani zawierania małżeństw, a tym bardziej - adopcji dzieci. 

Czytaj też: "Ideologia zboczeństwa", "homoterror". Działacze zebrali wypowiedzi radnych ws. stref "wolnych od LGBT"