Brejza interweniuje u szefa SOP ws. prezydenckiej kolumny. "Szaleńczy przejazd Andrzeja Dudy"

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza zwrócił się z interwencją do komendanta Służby Ochrony Państwa Pawła Olszewskiego ws. nagrania z przejazdu prezydenckiej kolumny. "Na nagraniu widać pojazdy pędzące dwoma pasami ruchu, spychające na pobocze innych użytkowników ruchu" - zaalarmował polityk.

Nagranie pojawiło się w sieci 29 czerwca. Jak czytamy w opisie, na nagraniu widać "przejazd kolumny SOP i Policji z Prezydentem RP Andrzejem Dudą na wieczór wyborczy w Łowiczu".

 

Film uzyskał niemal 20 tys. odtworzeń i przykuł uwagę m.in. polityków opozycji. "Na nagraniu widać pojazdy pędzące dwoma pasami ruchu, spychające na pobocze innych użytkowników ruchu" - skomentował senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza w piśmie do komendanta Służby Ochrony Państwa Pawła Olszewskiego.

Przejazd prezydenckiej kolumny. Pytania do SOP

Polityk zwrócił się do szefa SOP z prośbą o odpowiedź na pytania, "czy kolumna uprzywilejowana w ruchu może spychać innych użytkowników drogi na pobocze w przypadku, gdy jeden pas ruchu jest całkowicie wolny i bez przeszkód można nim przejechać" i "jak ocenia taką technikę przejazdu". Brejza wniósł także o wszczęcie postępowania w tej sprawie.

"Szaleńczy przejazd Andrzeja Dudy, jak szarża spychaczami" - napisał senator na Twitterze.

Prezydencki rzecznik Błażej Spychalski w rozmowie z Polsatnews.pl przekazał, że pytania dotyczące tej sytuacji powinny być kierowane do Służby Ochrony Państwa. W środę wieczorem skierowaliśmy w związku z tym e-maila do rzecznika SOP z prośbą o komentarz.

Zobacz wideo Czy Trzaskowski będzie zabiegać o poparcie Bosaka?
Więcej o: