Hołownia deklaruje wprost: "Oczywiście, że oddam głos na Trzaskowskiego". Ale zrobi to "bez przyjemności"

Szymon Hołownia oficjalnie potwierdził oddanie głosu na Rafała Trzaskowskiego. Kandydat na urząd prezydenta RP w rozmowie z "Trójką" Polskiego Radia złożył deklarację, choć zaznacza, że nie zrobi tego z przyjemnością. - Mówiąc, że będę głosował przeciw Andrzejowi Dudzie, chcę wyjaśnić motywy tego głosowania - przyznał lider ruchu "Polska 2050".

Szymon Hołownia w wyborach prezydenckich zdobył 13,9 proc. głosów, co przekłada się na liczbę ponad dwóch milionów Polaków. Bezpartyjny kandydat podczas wieczoru wyborczego zapewnił, że weźmie udział w wyborach, jednak nie będzie głosował na Andrzeja Dudę, jednocześnie nie dając rekomendacji Rafałowi Trzaskowskiemu. Milczenie przerwał podczas audycji w radiowej "Trójce".

Zobacz wideo Czy Trzaskowski będzie zabiegać o poparcie Bosaka?

- Przecież to jest jasne. Oczywiście, że będę głosował na Rafała Trzaskowskiego i to mówię wprost. Natomiast mówiąc, że będę głosował przeciw Andrzejowi Dudzie, chcę wyjaśnić motywy tego głosowania i być uczciwym wobec siebie oraz swoich wyborców - powiedział lider ruchu "Polska 2050".

Wybory prezydenckie 2020 przed II turą. Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie Szymona Hołowni

Wybory prezydenckie 2020 to rywalizacja między urzędującym prezydentem RP Andrzejem Dudą a prezydentem miasta stołecznego Warszawy, Rafałem Trzaskowskim. Obaj kandydaci starają się o pozyskanie jak największej ilości wyborców, którzy zbliżą ich do objęcia stanowiska głowy państwa. 

Szymon Hołownia wyjaśnił, dlaczego zagłosuje tak, a nie inaczej. 

 - Zrobię to bez przyjemności, bo nie mam w drugiej turze swojego kandydata. Jedną rzecz chciałbym dodać, skąd wynika brak rekomendacji. Spotkałem się z 50-ma liderami regionalnymi z całej Polski, a oni nie życzą sobie, aby przypisywać ich do którejś frakcji. Wypracowaliśmy stanowisko, które jest maksymalnie wyważone. Odpowiada większości z nas i tak chciałbym sprawy poprowadzić - wyjaśnia.

Momentem przełomowym w pozyskaniu wyborców przez Rafała Trzaskowskiego będzie rozmowa, którą proponował kandydat Koalicji Obywatelskiej. - Rafał Trzaskowski wyciągnął rękę, poprosił o spotkanie i rozmowę. Jeżeli będzie taka możliwość, to porozmawiamy wirtualnie po to, żeby przedyskutować postulaty, które wczoraj położyliśmy mu na stole. Tak powinno się robić politykę. 

Jak zaznacza Szymon Hołownia, następnym etapem porozumienia będzie rozpatrzenie przez kandydata KO postulatów, które zostały złożone przez ruch "Polska 2050". Wśród nich znalazły się:

  • bezpartyjna kancelaria
  • kontrola NIK-u upartyjnienia w spółkach skarbu państwa oraz spółkach komunalnych
  • pozapartyjna rada samorządowa
  • zestaw wet prezydenckich, na których zależy ruchowi "Polska 2050"
Więcej o: