Śląsk. Wójt witała prezydenta z tabliczką "Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę". Jest żądanie przeprosin

Na przedwyborczym wiecu Andrzeja Dudy na Śląsku wójt pobliskiej Istebnej trzymała tabliczkę z napisem "Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę". Teraz burmistrzyni miasta żąda przeprosin. "Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie wybierają konkretnego kandydata - wskazuje. Jak dodaje, w Cieszynie wygrał Rafał Trzaskowski.

Na przedwyborczym wiecu Andrzeja Dudy w Skoczowie na Śląsku wójt Istebnej w powiecie cieszyńskim Łucja Michałek (PiS) wraz z kilkoma innymi osobami trzymała tabliczki z napisem "Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę". Widać to m.in. na zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Kwaśniewski: Wynik Andrzeja Dudy jest poniżej oczekiwań

Cieszyn. Burmistrzyni żąda przeprosin za hasło "Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę"

Teraz w związku z tym przeprosin żąda burmistrzyni Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz.

Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie wybierają konkretnego kandydata. [...] Cieszyn swoją tożsamość od dawna buduje na tolerancji i stwarza przestrzeń do współżycia ludzi o różnym światopoglądzie. Reprezentowanie mieszkańców Cieszyna to mój obowiązek i zarazem przywilej jako burmistrza tego miasta wybranego w demokratycznych wyborach.
Jako burmistrz oczekuję od Pani Wójt przeprosin mieszkańców Cieszyna, a także deklaracji, że ta sytuacja się w przyszłości nie powtórzy

- czytamy w oświadczeniu wydanym przez burmistrzynię Cieszyna. Staszkiewicz dodaje, że w jej mieście wcale nie wygrał Andrzej Duda, a Rafał Trzaskowski, który uzyskał 35,15 proc. głosów. Na urzędującego prezydenta zagłosowało w Cieszynie 31,78 proc. mieszkańców, a na Szymona Hołownię - 20,54 proc.

Wójt Istebnej już odpowiedziała, że przeprosić nie zamierza, a na wiecu była prywatnie - jako mieszkanka. Argumentuje też, że w całym powiecie cieszyńskim wygrał Andrzej Duda. - Nie uważam, by wydarzyło się tam coś, czym miałaby się zajmować burmistrzyni Cieszyna. [...] Walka polityczna i kampania przedwyborcza spowodowały, że takie oświadczenia są do mediów wysyłane - powiedziała w rozmowie z Radiem Bielsko.

Więcej o: