"Diabła chcemy wygonić, diabła!". Starcie zwolenniczek Dudy i Trzaskowskiego przed wiecem w Puławach

Przed wystąpieniem Mateusza Morawieckiego w Puławach (województwo lubelskie) zwolenniczka Andrzeja Dudy zaatakowała kobietę trzymającą plakat z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego. - My tu przyszliśmy za Dudą! [...] Po cholerę pani tu przyszła? Wy za złodziejami jesteście! - krzyczała kobieta, wymachując różańcem. - To jest różaniec świętego papieża. Diabła chcemy wygonić, diabła!

We wtorek na wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w Puławach na Lubelszczyźnie przyszli zarówno zwolennicy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, jak i jego kontrkandydata, Rafała Trzaskowskiego. W pewnym momencie doszło do starcia obu grup.

Zobacz wideo Prof. Flis komentuje wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich

Zwolenniczka Dudy zaatakowała kobietę z plakatem Trzaskowskiego. Chciała "wyganiać diabła" różańcem

Na nagraniach ze zdarzenia opublikowanych przez Polsat News widać, jak w pewnym momencie zwolenniczka Andrzeja Dudy szybkim krokiem podchodzi do kobiety, która trzyma niewielki plakat z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego, a następnie zaczyna jej wymachiwać różańcem nad głową.

To jest różaniec świętego papieża! Diabła chcemy wygonić, diabła! Różaniec to jest moja obrona, moja świętość! Módlmy się za tych szatanów

- krzyczy, odsuwana przez ochronę. Wymianę zdań widać na poniższym nagraniu:

Wcześniej zwróciła się do kobiety trzymającej plakat Rafała Trzaskowskiego słowami: - My tu przyszliśmy za Dudą! [...] Po cholerę pani tu przyszła? Wy za złodziejami jesteście! Pani nie wierzy w Boga - mówi kobieta, cytowana przez Polsat News.

Więcej o: