Ile zarabia "pan Jacek"? Asystent Jarosława Kaczyńskiego złożył oświadczenie majątkowe

Asystent Jarosława Kaczyńskiego Jacek Cieślikowski jest radnym Warszawy, dlatego ma obowiązek składania oświadczeń majątkowy. Zasiada także w zarządzie spółki "Srebrna". Ile zarobił "pan Jacek" w 2019 roku?

Jacek Cieślikowski jest wieloletnim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego. Pełni funkcję jego asystenta, ale także kierowcy i ochroniarza. W oświadczeniu majątkowym za rok 2019, które ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy, czytamy, że jest "kierownikiem działu transportu i asystentem prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość". Oprócz tego zasiada w zarządzie spółki "Srebrna" i jest prezesem spółki "Geranium". 

Zobacz wideo Dr Mirosław Oczkoś: Za dużo rzeczy jest w ogródko PiS-u. Wieże, taśmy, KNF-y

Oświadczenie majątkowe Jacka Cieślikowskiego

Z oświadczenia majątkowego "pana Jacka" wynika, że w PiS zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę. W 2019 roku zarobił z tego tytułu 133,7 tys. zł brutto. Za zasiadanie w zarządzie "Srebrnej" otrzymał 18 tys. zł, a za bycie prezesem spółki "Geranium" - 21,2 tys. zł. W ubiegłym roku Jacek Cieślikowski otrzymywał także dietę radnego Warszawy w wysokości 30,1 tys. zł. Oprócz tego zarobił 2 tys. zł z tytułu umowy zlecenia. Łącznie daje to 206 tys. zł.

Asystent Jarosława Kaczyńskiego ma 341,3 tys. zł oszczędności i jest współwłaścicielem 1/2 domu o powierzchni 243,1 m. kw. wartego 550 tys. zł oraz innych dwóch domów o łącznej wartości 450 tys. zł. Jest także współwłaścicielem gruntów rolnych wycenianych na 400 tys. zł oraz działek wartych 1 mln 250 tys. zł. Jacek Cieślikowski ma także samochód marki Ford S-Max z 2010 roku.

Kim jest Jacek Cieślikowski?

Jacek Cieślikowski jest uznawany za jednego z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Z jego biogramu na stronie internetowej Rady Warszawy wynika, że współpracuje z nim od lat 90. Od 2006 roku zasiada w stołecznej radzie miasta. W ostatnich wyborach samorządowych zdobył 11 tys. głosów, startując z pierwszego miejsca na liście PiS w Mokotowie. W zarządzie spółki "Srebrna" zasiada od 2014 roku. 

Jako radny Warszawy Cieślikowski złożył 23 interpelacje. Jedna z nich dotyczyła awarii oczyszczalni Czajka. Samorządowiec chciał się dowiedzieć od prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, ile będzie kosztować naprawa oczyszczalni ścieków. Pytał także o wyjazd Trzaskowskiego do Brukseli w 2019 roku.

Więcej o: