"Amerykański projektant" z "Wiadomości" pojawił się w sieci. Powstały konta na Twitterze i YouTube

"Amerykański projektant" Christian Paul, który oceniał kreacje Agaty Dudy w poniedziałkowych "Wiadomościach", pojawił się we wtorek w internecie. Na Twitterze i YouTube pojawiły się jego konta. Na jednym z nagrań, mówiąc po angielsku, zapewnia, że istnieje i kocha Polskę.

W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" emitowanym przez Telewizję Polską wzięli udział niezależni eksperci, którzy oceniali kreacje pierwszej damy Agaty Dudy. Widzowie szybko zwrócili uwagę na amerykańskiego projektanta mody, Christiana Paula, o którym - jak się zdawało - nikt wcześniej nie słyszał.

Czytaj więcej: "Projektant mody z USA" chwali kreacje pierwszej damy RP w "Wiadomościach". Ale nikt o nim nie słyszał

Christian Paul na Twitterze

We wtorek ukazał się szereg publikacji na temat projektanta, którego o wypowiedź poprosiły "Wiadomości". Tego dnia pojawił się również profil Christian Paul Design na Twitterze. Pierwszy wpis został zamieszczony o godz. 8:59. Następnie pojawiło się sporo postów, w tym takie o treści "wyślijcie mi wiadomość".

Po godz. 17:00 pojawiło się nagranie, w którym Christian Paul zapewnia, że jest prawdziwy i kocha Polskę. Podkreśla, że jest tu "wspaniale" i ludzie są "wspaniali".

Christian Paul pojawił się na YouTube

We wtorek około południa w sieci pojawił się również kanał na YouTube o nazwie "Christian Paul Design". Zostały na nim zamieszczone trzy krótkie filmy (w tym dwa takie same): jeden przedstawiający kolekcję lato 2020, a dwa - przygotowania. Na profilu firmy, której Christian Paul ma być projektantem, ukazało się również nagranie, gdzie "designer" mówi po polsku.

Znany amerykański projektant Christian Paul mówi po polsku. Ciekawe, dlaczego "Wiadomości" przepytywały go po angielsku...

- napisał Patryk Michalski z RMF FM.

Czyli serio partner autorki materiału z Wiadomości TVPiS wystąpił jako "projektant mody"? Grubo się bawicie za te 2 miliardy!

- stwierdził Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej.

Jak ustaliła dziennikarka OKO.press, w serwisie Linkedin konto ma Christian Farbaniec, który łudząco przypomina Christiana Paula z TVP.

Przedstawia się tam jako przedsiębiorca, który od 2012 roku prowadzi własne firmy. Ukończył zarządzanie i finanse na Robert Morris University of Chicago. A niedawno przeprowadził się do Warszawy i rozpoczął karierę w sektorze big data. To samo nazwisko można znaleźć na stronie wydarzenia Global Venture Forum. Farbaniec jest tam przedstawiony jako analityk w firmie Scaleup Partners

- napisała Agata Szczęśniak.

Zobacz wideo TVP kontra Trzaskowski. Tak przedstawiany jest kandydat na prezydenta w publicznej telewizji
Więcej o: