Rafał Trzaskowski odpowiada na spot wyborczy Andrzeja Dudy. "Ja już jestem, jakby co"

Rafał Trzaskowski opublikował swój nowy spot wyborczy. Jest on głównej mierze poświęcony jego głównemu rywalowi w zbliżających się wyborach prezydenckich 2020, Andrzejowi Dudzie. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wymienia niespełnione obietnice obecnego prezydenta.

"Może należy się zastanowić?" tak zatytułowano najnowszy spot wyborczy Rafała Trzaskowskiego, który został opublikowany w mediach społecznościowych 23 czerwca. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta RP podsumował w nim pięć lat pracy obecnego prezydenta, a jako ścieżki muzycznej użył melodii, do której Andrzej Duda nagrał #hot16challenge2.

Tak. To było niezapomniane 5 lat, co? Ja wszystko zawdzięczam tej liście, a ludzie mogą ją dalej podziwiać, także zachęcam, zachęcam...

- odpowiada na pytania dot. obietnic, których nie spełnił obecny prezydent, aktor wcielony w postać Andrzeja Dudy. 

Zobacz wideo Jak zagłosować korespondencyjnie na kwarantannie lub w izolacji?

Rafał Trzaskowski ratunkiem na niespełnione obietnice Andrzeja Dudy? "To ja już jestem jakby co"

Najnowszy spot wyborczy można odebrać jako odpowiedź Rafała Trzaskowskiego na nagranie opublikowane kilka dni temu przez Andrzeja Dudę, w którym kandydat KO jest przedstawiany w negatywnym świetle. "Masz reputację leniuszka" - usłyszeliśmy w spocie obecnego prezydenta RP. 

W tym celu postanowiono podsumować niespełnione obietnice Andrzeja Dudy w trakcie jego pięcioletniego urzędu na stanowisku prezydenta RP. Wśród nich poruszono temat niespełnionych działań związanych z likwidacją śmieciówek, szacunkiem dla obywatelskich projektów ustaw, budową 100 tys. tanich mieszkań, pomocą dla frankowiczów, emeryturami bez podatku, obniżeniem VAT do 22 proc., dopłatą dla polskich rolników na poziomie unijnym oraz brakiem nowych pomysłów, które tym razem zostaną zrealizowane.

To ja już jestem, jakby co

- przerywa Rafał Trzaskowski, który pojawia się w materiale. 

W ostatnich sekundach spotu wyborczego pojawiają się słowa aktora, który odgrywa rolę Andrzeja Dudy, zaznaczając, że reelekcja mu się należy. Rafał Trzaskowski natomiast odwołał się do tych słów we wpisie pod nagraniem.

Niektórym się wydaje, że coś im się "po prostu należy". Może należy się zastanowić? Przemyśl to. Najlepiej do 28 czerwca.

Cały spot wyborczy Rafała Trzaskowskiego możecie obejrzeć tutaj:

Do wyborów prezydenckich 2020 pozostało już kilka dni. Jest to już drugi spot Rafała Trzaskowskiego, który tym razem został poświęcony głównie rywalowi wyborczemu. Pierwszy materiał zatytułowany "Mój Dom" opowiada wyłącznie o kandydacie, poruszane są w nim tematy rodzinne, zawodowe oraz polityczne. 

Więcej o: