Fundacja zaprosiła podopiecznych na obowiązkowe spotkanie z Dudą. Trzymali baner "Murem za prezydentem"

Fundacja integracyjna HANDICAP z Zakopanego przygotowała się na wizytę Andrzeja Dudy na Podhalu. Jej podopieczni, m.in. dzieci z niepełnosprawnościami, miały obowiązkowo stawić się na spotkaniu z prezydentem.

Jednym z przystanków Andrzeja Dudy w ostatnim tygodniu kampanii jest Podhale. Prezydent we wtorek odwiedza m.in. Zakopane, gdzie odwiedza teren modernizacji i rozbudowy kompleksu  Średniej Krokwi i składa kwiaty przed pomnikiem Pogromcy Krzyżaków. 

Jak poinformował "Tygodnik Podhalański", Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane w związku z wizytą Dudy opublikowała na Facebooku informację o "obecności obowiązkowej" na spotkaniu z prezydentem. Sportowcy, którzy są pod opieką organizacji, mieli stawić się przy wejściu na stadion Centralnego Ośrodku Sportu. Obowiązkowo mieli mieć na sobie maseczki i m.in. koszulkę z logo fundacji, bluzę z logo fundacji i spodnie z logo fundacji lub czarne. Z kolei trenerzy, opiekunowie i rodzice mieli ubrać się w koszulki "Przyjaciel Fundacji" oraz czarne spodnie i obuwie. 

Proszę zabrać peleryny lub parasole w razie deszczu, (oraz małą butelkę wody/baton w razie upału albo przedłużającego się oczekiwania). No i dobry humor i uśmiech, bo będą media: kamery, reporterzy, fotografowie.

- podano w komunikacie. 

Jak widać na nagraniu zamieszczonym przez Kancelarię Prezydenta, maseczki miała na sobie tylko część dzieci, większość miała odsłonięte usta i nosy, a maski wisiały im na szyjach. Duda również przybył bez maseczki i podawał ręce wszystkim zgromadzonym dzieciom i dorosłym. 

Na wideo można również zobaczyć, że starsi reprezentanci fundacji trzymali baner "Narciarze murem za prezydentem". 

Więcej o: