Agata Kornhauser-Duda podsumowała mijającą kadencję. Wykonała 1426 aktywności

Kancelaria Prezydenta na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zamieściła infografikę, na której znajdują się informacje dotyczące liczby działań, jakie Agata Kornhauser-Duda podjęła w ciągu pięciu ostatnich lat. Według KPRP było ich 1426.

Infografika została opublikowana w związku z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Podsumowane działania zostały podzielone według ich charakteru i rodzaju wizyt.

Wydarzenia i inicjatywy z udziałem Kornhauser-Dudy

Z opublikowanej infografiki można się dowiedzieć, że Agata Kornhauser-Duda przez pięć ostatnich latach spotkała się ponad 50 tys. osób, a także uczestniczyła w 514 oficjalnych (251 samodzielnie, 263 wspólnie z Prezydentem) krajowych wizytach i 66 zagranicznych (7 samodzielnie, 59 z Prezydentem).

Pierwsza dama brała zainicjowała i uczestniczyła w 476 wydarzeniach w Pałacu Prezydenckim, z czego 325 indywidualnie, a 142 wspólnie z Prezydentem. Dodatkowo Kornhauser-Duda przyznała łącznie 345 patronatów, z czego 20 o charakterze długofalowym.

Charytatywne działania Kornhauser-Dudy

Podczas mijającej kadencji pierwsza data brała udział w ponad 100 aktywnościach o charakterze społeczno-charytatywnym. W ich trakcie wspólnie z mężem wystawiła 765 przedmiotów na aukcje, które łącznie zapewniły kwotę 881 576 zł.

Na infografice opublikowanej przez Kancelarię Prezydenta pojawiła się również informacja, że Kornhauser-Duda własnoręcznie wykonywała ozdoby świąteczne w ramach akcji "Choinki Jedynki" o łącznej wartości 74 700 zł.

Zobacz wideo Jaka będzie rola Agaty Kornhauser-Dudy w kampanii wyborczej?
Więcej o: