Sośnierz o zakupie respiratorów. "Mam nadzieję, że sprawą Szumowskiego zajmą się odpowiednie służby"

Gościem piątkowej Porannej Rozmowy Gazeta.pl jest Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia. Polityk stwierdził, że ma nadzieję, że sprawą Łukasza Szumowskiego zajmą się odpowiednie służby. Chodzi o aferę z zakupem respiratorów przez resort zdrowia.

Andrzej Sośnierz, w latach 2006-2007 prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, w rozmowie z Gazeta.pl odniósł się do afery z udziałem Ministerstwa Zdrowia, które zakupiło respiratory od firmy, która prowadzona jest przez osobę zamieszaną w handel bronią.

Mam nadzieję, że sprawa [ministra Łukasza Szumowskiego - przyp. red.] będzie wyjaśniana, drążona, badana przez media. Że również i potem zajmą się tym odpowiednie służby państwowe i ocenią, na ile to było konieczne, na ile niekonieczne

- powiedział polityk. Prowadzący program Łukasz Kijek podkreślił, że pyta go jako posła Zjednoczonej Prawicy, czy CBA i prokuratura powinny zbadać wątpliwości wokół ministra zdrowia.

Któraś z tych instytucji. Może wpierw CBA. Jeśli potwierdzą te zgłaszane przez media nieprawidłowości to prokuratura. Na pewno powinno to być wyjaśnione nam wszystkim, bo my sędziami tu nie jesteśmy, ale sprawy są niejasne, kontrowersyjne i nie można tego tak zostawić, jak jest, bo narodziło się mnóstwo wątpliwości, może fałszywych oskarżeń, może wynikały z jakichś uwarunkowań, ale to powinno być wyjaśnione

- odpowiedział Andrzej Sośnierz.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie