Niemiecka polityczka pozywa Cezarego Gmyza. Chodzi o wpis o homoseksualistach

Niemiecka polityczka Ulle Schauws poinformowała na Twitterze, że złożyła pozew przeciwko korespondentowi TVP w Berlinie Cezaremu Gmyzowi. Chodzi o wpis w serwisie społecznościowym dotyczący homoseksualistów.

W poniedziałek 15 czerwca Cezary Gmyz zamieścił na Twitterze wpis dotyczący homoseksualistów: "Wielu homoseksualistów w obozach koncentracyjnych było wyjątkowymi zwyrodnialcami i gwałcicielami. Odsyłam też do książki Romana Fristera, który w 'Autoportrecie z blizną' opisuje jak sam w Auschwitz padł ofiarą gwałtu analnego. (...) Podobnie było w obozach kobiecych np. w Ravensbrück. Wanda Półtawska z odrazą opisuje polowania jakie na młode dziewczyny urządzały lesbijki zarówno strażniczki, jak i niemieckie więźniarki kryminalne". 

Cezary Gmyz o homoseksualistach na Twittrze. Prokurator prowadzi dochodzenie

Na wpis zareagowała Ulle Schauws, rzeczniczka niemieckiej partii Zielonych, która złożyła pozew przeciwko Gmyzowi. Stwierdziła, że "czasami brakuje słów" - podaje "Mannschaft". Berliński prokurator prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie wpisów. Ponadto Schauws apeluje do Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Niemczech o wykluczenie Gmyza ze swoich kręgów.

Korespondent TVP skomentował na Twitterze pozew jednym słowem - "super". W wywiadzie dla "Do Rzeczy" stwierdził natomiast, że "próba wytoczenia mu procesu jest próbą walki z prawdą historyczną".

Zwrócił się również do Thomasa Dudka, dziennikarza, który poinformował o złożeniu pozwu przez polityczkę oraz stwierdził, że Gmyz "jest dumny z procesów sądowych".

Hej Thomas Dudek, a może znasz nazwisko tego konfidenta co przetłumaczył mojego twitta i złożył fałszywy donosik posłance Zielonych? Bo mam swoje podejrzenia. Kobita bowiem mnie nie obserwuje i nie rozumie po polsku

- napisał Cezary Gmyz.

Widzę, że histerię przeciw mnie w Niemczech napędzają dwaj osobnicy. Jan Pallokat, który przed sądem już przerżnął proces ze mną za mój wpis na Twitterze i Thomas Dudek, który już nieraz miauczał, że go biją bo dostał wciry na tajmlajnie. Nie umieją przegrywać chłopaki

- napisał w kierunku dwóch dziennikarzy Cezary Gmyz.

Zobacz wideo Duda kontra LGBT. Komentuje prof. Antoni Dudek
Więcej o: