Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. Podano oficjalną datę

Prezydent Andrzej Duda spotka się w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem w środę 24 czerwca. O oficjalnej dacie wizyty poinformowała ambasadorka Georgette Mosbacher.

"Prezydent Donald Trump spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą w środę 24 czerwca 2020 w Białym Domu. Prezydenci będą omawiać dalsze wzmacnianie współpracy w zakresie obronności, handlu, energii i bezpieczeństwa telekomunikacyjnego. Powodzenia!" - napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu ma związek ze zwiększeniem liczebności wojsk amerykańskich w naszym kraju. Polski prezydent będzie pierwszym zagranicznym przywódcą, który odwiedzi Biały Dom od początku epidemii koronawirusa, z powodu której wstrzymano wszelkie spotkanie prezydenta Donalda Trumpa z zagranicznymi gośćmi.

W tej chwili trwa uzgadnianie szczegółów wizyty przez Narodową radę Bezpieczeństwa USA, Departament Stanu i kancelarię prezydenta RP.

Zobacz wideo PiS kontra LGBT. Wypowiedzi polityków krzywdzą mniejszości

Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem

W Białym Domu wciąż obowiązują restrykcje związane z koronawirusem. Jak dowiedział się nieoficjalnie korespondent Polskiego Radia, członkowie polskiej delegacji będą musieli poddać się testom na COVID-19, które przeprowadza się wszystkim osobom, które mają się znaleźć w otoczeniu prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Więcej o: