Roman Giertych pisze list do działaczy PiS. "Teraz jest czas, abyście zbierali dowody przestępstw"

mb

Roman Giertych zaapelował w liście do działaczy Prawa i Sprawiedliwości, aby zbierali dowody przestępstw. "Zgodnie z art. 60§3 i §4 kodeksu karnego możecie nadzwyczajnie złagodzić swoją odpowiedzialność karną, a nawet uniknąć kary całkowicie za różne przestępstwa jeżeli przedstawicie organom ścigania dowody na popełnione przestępstwa przez siebie wraz z innymi osobami lub dowody przestępstw popełnionych przez innych" - napisał adwokat.

Roman Giertych zamieścił na Facebooku list skierowany do działaczy Prawa i Sprawiedliwości . Adwokat napisał, że ich czas się już kończy.

,, Pięć lat tzw. dobrej zmiany zrujnowało nasz kraj do tego stopnia, że niedługo wasz Wódz odda władzę demokratycznie lub ludzie mu ją w demonstracjach odbiorą. Takie życie. Przez pięć lat pięknie żyliście sobie na nasz koszt, ale nadchodzi koniec karnawału. Wielokrotnie przekonaliście się o tym, że mimo tego, że zwalczałem Was z całych mych sił, to jednak zwykle dobrze wam radziłem (nie zawsze chcieliście mnie słuchać i wówczas źle na tym wychodziliście). Czasami te rady miały charakter szyderczy lub ironiczny. Dzisiaj jednak chciałbym Wam dać radę śmiertelnie poważną

- napisał Roman Giertych i dodał, że zgodnie z art. 60§3 i §4 kodeksu karnego działacze PiS mogą "nadzwyczajnie złagodzić swoją odpowiedzialność karną, a nawet uniknąć kary całkowicie za różne przestępstwa", jeżeli przedstawią organom ścigania "dowody na popełnione przestępstwa przez siebie wraz z innymi osobami lub dowody przestępstw popełnionych przez innych". Jak podkreśla, muszę to być poważne przestępstwa zagrożone karą powyżej pięciu lat pozbawienia wolności.

,, Sami dobrze wiecie co się teraz dzieje i jaka fala złodziejstwa, marnotrawstwa, korupcji i nepotyzmu ogarnia wszystko co jest związane z własnością państwową. Tak więc teraz jest czas, abyście zbierali dowody przestępstw. Fotografujcie dokumenty, nagrywajcie rozmowy, zapisujcie daty i wydarzenia, róbcie zrzuty SMS-ów i e-maili, zbierajcie dokumentację. Wszystkie dowody dobrze przechowujcie w bezpiecznym miejscu

- zaapelował adwokat. Stwierdził także, że te dowody mogą w przyszłości rozstrzygnąć, czy członkowie partii rządzącej spędzą w więzieniu "długie lata za przekręty", czy łagodnie przejdą przez okres rozliczeń.

"To jest taka moja dla Was Dudapomoc"

Giertych dodał, że dla Polski takie dowody mogą być bezcenne i pomóc "odzyskać, przynajmniej częściowo, ukradziony majątek".

,, Tak więc złagodzenie dla Was kary może mieć sens zarówno polityczny, jak i gospodarczy, o ile zbierzecie mocne dowody na poważne przestępstwa. Powodzenia i do roboty! Pamiętajcie, że w tych sprawach kto pierwszy ten lepszy i kto wie, czy już inni nie zbierają dowodów na Was?

- napisał Roman Giertych i dodał, że "tym razem" jest "szczerze życzliwy dla wszystkich skuszonych, którzy chcieliby zawrzeć w przyszłości układ z prokuraturą w zamian za dowody przestępstw".

,, PS. Tym listem wypełniam lukę, która powstała w pomocy prawnej, którą obiecywał dla wszystkich Andrzej Duda. To jest taka moja dla Was Dudapomoc

- zakończył list.

Zobacz wideo Dlaczego majątki rodzin polityków wciąż nie są jawne?

WIĘCEJ O:

PiS kodeks karny Roman Giertych przestępstwa
GAZETA.PL
Weź udział w dyskusji (344)
POLECAMY
"Delegalizacja ONR. Prokuratura zleciła opinię instytutowi zarządzanemu przez byłego senatora PiS"
"Prof. Gut: Poluzowanie nie jest błędem. To część ludzi zachowuje się jak po spuszczeniu z łańcucha"
"Nieoficjalnie: Lockdown możliwy również w woj. pomorskim. O 13 konferencja Niedzielskiego"
"Prokuratorzy szukają spółek Giertycha. Właścicielowi Zatoki Sztuki zaproponowali "sześćdziesiątkę""
"Czemu ludzie prezydenta Andrzeja Dudy bronią Daniela Obajtka? Z wdzięczności"
"Ministerstwo Zdrowia: 15 829 przypadków zakażenia koronawirusem i 263 ofiary śmiertelne"
NAJNOWSZE
11:43 Delegalizacja ONR. Prokuratura zleciła opinię instytutowi zarządzanemu przez byłego senatora PiS
11:26 Prof. Gut: Poluzowanie nie jest błędem. To część ludzi zachowuje się jak po spuszczeniu z łańcucha
11:23 Nieoficjalnie: Lockdown możliwy również w woj. pomorskim. O 13 konferencja Niedzielskiego
10:56 Prokuratorzy szukają spółek Giertycha. Właścicielowi Zatoki Sztuki zaproponowali "sześćdziesiątkę"
10:36 Czemu ludzie prezydenta Andrzeja Dudy bronią Daniela Obajtka? Z wdzięczności
10:34 Ministerstwo Zdrowia: 15 829 przypadków zakażenia koronawirusem i 263 ofiary śmiertelne
10:33 Prezes Agencji Rezerw Strategicznych: W poniedziałek najbliższa dostawa szczepionek przeciw COVID-19