Roman Giertych pisze list do działaczy PiS. "Teraz jest czas, abyście zbierali dowody przestępstw"

mb

Roman Giertych zaapelował w liście do działaczy Prawa i Sprawiedliwości, aby zbierali dowody przestępstw. "Zgodnie z art. 60§3 i §4 kodeksu karnego możecie nadzwyczajnie złagodzić swoją odpowiedzialność karną, a nawet uniknąć kary całkowicie za różne przestępstwa jeżeli przedstawicie organom ścigania dowody na popełnione przestępstwa przez siebie wraz z innymi osobami lub dowody przestępstw popełnionych przez innych" - napisał adwokat.

Roman Giertych zamieścił na Facebooku list skierowany do działaczy Prawa i Sprawiedliwości . Adwokat napisał, że ich czas się już kończy.

,, Pięć lat tzw. dobrej zmiany zrujnowało nasz kraj do tego stopnia, że niedługo wasz Wódz odda władzę demokratycznie lub ludzie mu ją w demonstracjach odbiorą. Takie życie. Przez pięć lat pięknie żyliście sobie na nasz koszt, ale nadchodzi koniec karnawału. Wielokrotnie przekonaliście się o tym, że mimo tego, że zwalczałem Was z całych mych sił, to jednak zwykle dobrze wam radziłem (nie zawsze chcieliście mnie słuchać i wówczas źle na tym wychodziliście). Czasami te rady miały charakter szyderczy lub ironiczny. Dzisiaj jednak chciałbym Wam dać radę śmiertelnie poważną

- napisał Roman Giertych i dodał, że zgodnie z art. 60§3 i §4 kodeksu karnego działacze PiS mogą "nadzwyczajnie złagodzić swoją odpowiedzialność karną, a nawet uniknąć kary całkowicie za różne przestępstwa", jeżeli przedstawią organom ścigania "dowody na popełnione przestępstwa przez siebie wraz z innymi osobami lub dowody przestępstw popełnionych przez innych". Jak podkreśla, muszę to być poważne przestępstwa zagrożone karą powyżej pięciu lat pozbawienia wolności.

,, Sami dobrze wiecie co się teraz dzieje i jaka fala złodziejstwa, marnotrawstwa, korupcji i nepotyzmu ogarnia wszystko co jest związane z własnością państwową. Tak więc teraz jest czas, abyście zbierali dowody przestępstw. Fotografujcie dokumenty, nagrywajcie rozmowy, zapisujcie daty i wydarzenia, róbcie zrzuty SMS-ów i e-maili, zbierajcie dokumentację. Wszystkie dowody dobrze przechowujcie w bezpiecznym miejscu

- zaapelował adwokat. Stwierdził także, że te dowody mogą w przyszłości rozstrzygnąć, czy członkowie partii rządzącej spędzą w więzieniu "długie lata za przekręty", czy łagodnie przejdą przez okres rozliczeń.

"To jest taka moja dla Was Dudapomoc"

Giertych dodał, że dla Polski takie dowody mogą być bezcenne i pomóc "odzyskać, przynajmniej częściowo, ukradziony majątek".

,, Tak więc złagodzenie dla Was kary może mieć sens zarówno polityczny, jak i gospodarczy, o ile zbierzecie mocne dowody na poważne przestępstwa. Powodzenia i do roboty! Pamiętajcie, że w tych sprawach kto pierwszy ten lepszy i kto wie, czy już inni nie zbierają dowodów na Was?

- napisał Roman Giertych i dodał, że "tym razem" jest "szczerze życzliwy dla wszystkich skuszonych, którzy chcieliby zawrzeć w przyszłości układ z prokuraturą w zamian za dowody przestępstw".

,, PS. Tym listem wypełniam lukę, która powstała w pomocy prawnej, którą obiecywał dla wszystkich Andrzej Duda. To jest taka moja dla Was Dudapomoc

- zakończył list.

Zobacz wideo Dlaczego majątki rodzin polityków wciąż nie są jawne?

WIĘCEJ O:

PiS kodeks karny Roman Giertych przestępstwa
GAZETA.PL
Weź udział w dyskusji (344)
POLECAMY
"Adam Bodnar komentuje użycie gazu wobec Barbary Nowackiej. "Tak jakby psiknąć w twarz 88 tys. wyborców""
"Wielkopolskie: koronawirus wśród zakonników z Lichenia. Cała wspólnota na kwarantannie"
"Sondaż: czy Kaczyński powinien być dalej wicepremierem ds. bezpieczeństwa? Większość uważa, że nie"
"Nowacka pokazuje policjantowi legitymację. Chwilę później dostaje gazem. "Trwa konkurs na przypodobanie Kaczyńskiemu""
"Czechy: policja zlikwidowała nielegalną imprezę w klubie nocnym w Pradze"
"Horoskop dzienny - niedziela 29 listopada [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]"
NAJNOWSZE
09:14 Adam Bodnar komentuje użycie gazu wobec Barbary Nowackiej. "Tak jakby psiknąć w twarz 88 tys. wyborców"
08:44 Wielkopolskie: koronawirus wśród zakonników z Lichenia. Cała wspólnota na kwarantannie
08:38 Sondaż: czy Kaczyński powinien być dalej wicepremierem ds. bezpieczeństwa? Większość uważa, że nie
08:02 Nowacka pokazuje policjantowi legitymację. Chwilę później dostaje gazem. "Trwa konkurs na przypodobanie Kaczyńskiemu"
07:42 Czechy: policja zlikwidowała nielegalną imprezę w klubie nocnym w Pradze
06:00 Horoskop dzienny - niedziela 29 listopada [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]
05:07 Niedziele handlowe 2020. Czy 29 listopada jest niedziela handlowa?