Maj w TVP Info. Ponad 100 godzin wystąpień polityków Zjednoczonej Prawicy. Reszta znacznie krócej

Ok. 105 godzin w przypadku polityków Zjednoczonej Prawicy i prawie 18 godzin w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy - tyle łącznie trwał czas wystąpień emitowanych w TVP Info w ubiegłym miesiącu. Dla porównania, czas wypowiedzi Koalicji Obywatelskiej to ok. 29 godzin.

Według danych udostępnionych przez TVP, w maju w TVP Info spośród partii politycznych najczęściej emitowano wypowiedzi polityków i działaczy Prawa i Sprawiedliwości - łącznie przez 78 godzin i 45 minut. Obejmuje to nie tylko samych członków partii, ale również premiera Mateusza Morawieckiego, członków rządu, marszałek Sejmu Elżbietę Witek oraz przedstawicieli kancelarii premiera i kancelarii prezydenta.

Czas wypowiedzi polityków Solidarnej Polski wyniósł 14 godzin i 41 minut, a Porozumienia - 11 godzin i 23 minuty. Oznacza to, że łącznie wystąpienia polityków obozu Zjednoczonej Prawicy emitowano w maju przez ok. 105 godzin.

Wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy emitowano łącznie przez 17 godzin i 43 minuty.

Wystąpienia opozycji w TVP Info

W przypadku Platformy Obywatelskiej (włączając marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego) było to 23 godziny i 50 minut, Nowoczesnej - 2 godziny i 42 minuty, Inicjatywy Polskiej 2 godziny i 3 minuty, a Partii Zieloni - nieco ponad 2 minuty. Oznacza to, że czas wyemitowanych wypowiedzi działaczy Koalicji Obywatelskiej to łącznie ok. 29 godzin.

Sojusz Lewicy Demokratycznej pojawiał się w maju w TVP Info przez 9 godzin i 33 minuty, Lewicy Razem - 1 godzinę i 46 minut, a Wiosny - 3 godziny i 57 minut. W przypadku Polskiego Stronnictwa Ludowego było to 8 godzin i 31 minut, Kukiz'15 - 2 godziny i 32 minuty, a Konfederacji - 1 godzina i 24 minuty.

Zobacz wideo Jaki jest plan Kosiniaka-Kamysza na TVP?

Wybory prezydenckie 2020. Komitety w TVP Info

Telewizja Polska podała również czas, jaki przeznaczono na emisję wypowiedzi komitetów wyborczych poszczególnych kandydatów w wyborach prezydenckich.

Czas wystąpień komitetu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w maju to 1 godzina i 15 minut, Władysława Kosiniaka-Kamysza - 51 minut, Roberta Biedronia - 49 minut, Szymona Hołowni - 40 minut, Krzysztofa Bosaka - 37 minut, Marka Jakubiaka - 27 minut,  Pawła Tanajny, Mirosława Piotrowskiego i Stanisława Żółtka po 26 minut, a Andrzeja Dudy - 23 minuty.  

Więcej o: