Oświadczenie majątkowe żony Morawieckiego. Dworczyk: Kobieta to kobieta i ma swoje zobowiązania

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został zapytany, kiedy opublikowane zostanie oświadczenie majątkowe żony premiera Mateusza Morawieckiego. - Wtedy, kiedy wejdzie takie prawo w życie - powiedział Michał Dworczyk i dodał: - To nie jest tak, że mąż może nakazać coś żonie, a żona mężowi.

Michał Dworczyk w rozmowie z Radiem ZET został zapytany o oświadczenie żony premiera Mateusza Morawieckiego. Szef KPRM stwierdził, że "wtedy, kiedy wejdzie takie prawo w życie".

W związku małżeńskim mąż to mąż i ma swoje życie i zobowiązania, a kobieta to kobieta i również ma swoje zobowiązania. To nie jest tak, że mąż może nakazać coś żonie, a żona mężowi

- podkreślił Michał Dworczyk.

Ustawa znajduje się w Trybunale Konstytucyjnym

Przypomnijmy, że politycy opozycji żądają, aby Mateusz Morawiecki ujawnił majątek swojej żony. Premier twierdzi, że to zrobi, jak tylko zostanie uchwalona odpowiednia podstawa prawna. Ustawa dotycząca jawności majątków rodzin polityków uzyskała większość parlamentarną i w październiku ubiegłego roku została skierowana przez Andrzeja Dudę do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej. W niedzielę politycy opozycji apelowali do prezydenta, aby wycofał ją z TK.

Zobacz wideo Dlaczego majątki rodzin polityków wciąż nie są jawne?
Więcej o: