TVP nie odpuszcza Trzaskowskiemu. Nie zaprosił księdza na opłatek, chce "uczyć dzieci o masturbacji"

W środę "Wiadomości" TVP ponownie uderzyły w Rafała Trzaskowskiego. Tym razem politykowi zarzucano, że jest "zakładnikiem środowisk skrajnie lewicowych", a także, że chce wprowadzić edukację seksualną do szkół i "uczyć dzieci o masturbacji". Była również mowa o tym, że jest antyklerykałem. - Zdaniem komentatorów, może to wynikać z jego nieskrywanej, osobistej niechęci do Kościoła katolickiego - słyszymy. Wytknięte zostało także spotkanie opłatkowe w ratuszu, na które nie zaproszono księdza.

W materiale zatytułowanym "Trzaskowski wspiera LGBT i antyklerykalizm" Konrad Wąż wypomina, że jedną z pierwszych decyzji prezydenta Warszawy było podpisanie "Karty LGBT+". Edyta Hołdyńska, publicystka "Sieci" i portalu wPolityce.pl mówi, że polityk chce "wprowadzić taką rewolucję ideologiczną w Polsce". Natomiast dziennikarz TVP podkreśla, że deklaracja ta przewiduje wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej, zgodnej z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia.

Te zakładają, m.in., że już czterolatki będą uczyły się poprzez zabawę w lekarza, jak wyrażać własne potrzeby. Nieco starsze dzieci mają poznać, tu cytat, radość i przyjemność z dotykania własnego ciała oraz dowiedzieć się o, kolejny cytat, masturbacji we wczesnym dzieciństwie

- mówi Konrad Wąż i dodaje, że w trakcie kampanii samorządowej Rafał Trzaskowski zapowiedział, że chciałby "przejść do historii jako pierwszy prezydent Warszawy, który udzieli ślubu homoseksualnej parze", a "jego zastępca Paweł Rabiej przyznał, że to zaledwie początek". Tu przywołane zostały słowa polityka z jednego z wywiadów: Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, później równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci. Następnie słyszymy kobietę, która wypowiada się, że "to jest chore" i "nienormalne", a potem zadaje pytanie "jak ma być dobrze na tym świecie, jak wszystko się przewraca".

Spotkanie opłatkowe w ratuszu bez księdza

Dziennikarz w materiale podkreśla, że "ta lewicowa rewolucja rozgrywa się na dwóch frontach: promocji LGBT towarzyszy walka z Kościołem katolickim".

W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii, warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali, że spotkanie opłatkowe odbędzie się bez księdza

- mówi dziennikarz "Wiadomości". Publicysta Wojciech Wybranowski, komentuje, że Trzaskowski "jest zakładnikiem środowisk skrajnie lewicowych", a Wąż podkreśla, że prezydent Warszawy był stypendystą fundacji George'a Sorosa czy uczestnikiem grupy Bilderberg. Przypomnijmy, że we wtorek dziennikarz TVP poświęcił temu tematowi cały materiał.

Czytaj więcej: Kolejny atak "Wiadomości" na Trzaskowskiego. Było o uchodźcach, Sorosie, Antifie i Holokauście

Antyklerykalizm Rafała Trzaskowskiego, zdaniem komentatorów, może wynikać z jego nieskrywanej, osobistej niechęci do Kościoła katolickiego. Publicznie wyznał, że odrzuca istnienie Chrystusa i krytykował choćby lekcje religii

- mówi Konrad Wąż i przypomina, że kiedy Trzaskowski był wiceszefem MSZ powstał spot, z którego usunięto krzyż z Giewontu, a także, że nie zgodził się na powieszenie krzyża w urzędzie miasta. O tym z kolei "Wiadomości" mówiły w niedzielę, porównując wizytę samorządowca w Zakopanem do pielgrzymki Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Atak "Wiadomości" na Trzaskowskiego. "Parodiowanie wizyty papieża". Było też o LGBT i tęczowym państwie

Prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zaznacza, że Trzaskowski chce "wywrócić klasyczny model rodziny oparty o relacje kobiety i mężczyzny, jako fundament życia wspólnotowego, życia rodzinnego".

Stąd też obawy o kształt, pozbawionego wspólnych wartości superpaństwa podzielonego na lepszych bogatych i gorszych biedniejszych. (...) Jak będzie wyglądała Polska przyszłości? O tym zdecydujemy wspólnie 28 czerwca

- kończy twórca materiału.

Zobacz wideo Kowal o podobieństwach Rafała Trzaskowskiego i Lecha Kaczyńskiego
Więcej o: