Mazowsze. Pijany kierowca zajechał drogę motocyklistom. Nie żyje działacz PSL z Lubelszczyzny

Radny powiatu lubelskiego Marian Pietraś zmarł w wieku 64 lat. Samorządowiec został ciężko ranny w wyniku zderzenia z samochodem osobowym. Jego życia nie udało się uratować.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 6 czerwca. Przed godziną 12 na jednej z dróg w miejscowości Krępa Kościelna (woj. mazowieckie) kierujący samochodem osobowym mężczyzna wjechał do rowu. Kiedy próbował z niego wyjechać, zajechał drogę dwóm motocyklistom. Jeden z nich zderzył się z pojazdem, a drugi upadł na jezdnię - podaje Polsat News

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Mazowsze. Sprawca tragicznego wypadku miał cztery promile alkoholu w organizmie

Motocyklistą, który wjechał w samochód, był radny powiatu lubelskiego Marian Pietraś. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Radomiu w stanie ciężkim. Zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Drugi motocyklista został przebadany, po czym wrócił do domu - informuje portal lublin112.pl

Policja zatrzymała kierowcę samochodu osobowego na miejscu zdarzenia. Badanie wykazało, że mężczyzna miał cztery promile alkoholu. Wobec 58-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. 

Marian Pietraś był radnym powiatu lubelskiego I, II, V i VI kadencji. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję członka Komisji Infastruktury oraz Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej. Był także działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmarł w wieku 64 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 12 czerwca o godzinie 13 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej.

Więcej o: