Kaczyński do członków PiS: Zwycięstwo kandydata KO oznaczałoby kryzys polityczny, społeczny i moralny

"Ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta leży w elementarnym interesie Polski" - pisze w liście do członków Prawa i Sprawiedliwości prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak podkreśla Kaczyński, Duda "jest współtwórcą dobrej zmiany" oraz "reform w sferze polityki gospodarczej, zagranicznej i bezpieczeństwa". Prezes PiS ostrzega również przed kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński we wtorkowym liście do członków partii stwierdza, że to opozycja uniemożliwiła przeprowadzenie wyborów prezydenckich "w konstytucyjnych terminach, czyli 10, 17 i 23 maja".

Konieczne było zatem przyjęcie nowego rozwiązania ustawowego, które zapewnia przynajmniej to, iż 7 sierpnia 2020 r., a więc po upływie obecnej kadencji Prezydenta RP, stanowisko to będzie obsadzone

- pisze polityk.

Jarosław Kaczyński dodaje, że ponowny wybór Andrzeja Dudy "leży w elementarnym interesie Polski", a  "obecny Prezydent jest współtwórcą dobrej zmiany, czyli reform w sferze polityki gospodarczej, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, w dziedzinie oświaty i kultury oraz polityki historycznej".

Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości celem jest "budowa demokracji i praworządności opartej nie tylko o realne prawa polityczne Obywateli, rzeczywisty pluralizm w sferze mediów i informacji, ale także o umocowaną konstytucyjnie politykę społeczną, wspierającą rodziny oraz najsłabszych".

Polityk wskazuje także, że ważne jest m.in. "zapewnienie bezpieczeństwa naszemu krajowi" i "przeciwdziałanie haniebnym i bezpodstawnym oskarżeniom rzucanym na nasz Naród od dziesięcioleci, jeśli chodzi o postawy Polaków w czasie II wojny światowej, oraz od stuleci, gdy mowa jest o uzasadnianiu zaborów i o przyczynach upadku Pierwszej Rzeczypospolitej".

Prezes PiS podkreśla, że w narodowej tradycji nadal szczególną rolę powinna mieć "rodzina tworzona przez kobietę, mężczyznę i ich dzieci".

Zobacz wideo Leszczyna o sondażowym wypłaszczeniu Trzaskowskiego

Jarosław Kaczyński. List do członków Prawa i Sprawiedliwości

Polityk zarzuca opozycji, że broni "starego systemu" i "przywilejów tak zwanych elit", a także "dąży do podporządkowania polskich spraw obcym wpływom". Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, "pod rządami PO doszło do łamania elementarnych praw obywatelskich", "wyprzedaży cennych przedsiębiorstw i jawnej grabieży zwykłych obywateli", "podporządkowania sądów", "okradania Państwa na wielką skalę" i "przetrzymywania w więzieniach "osobistych więźniów" Donalda Tuska".

"Przez osiem lat swoich rządów PO korzystała z racjonalnej polityki PiS z lat 2005-2007" - przekonuje w liście Jarosław Kaczyński.

Prezes partii nawiązuje również do kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - Rafała Trzaskowskiego. Stwierdza, że została podjęta "oszukańcza próba przekonania społeczeństwa, że przedstawiciel skrajnej lewicy, którego poglądy znalazły już aż nadto jasny wyraz w sposobie rządzenia Warszawą (w czasie którego dał się poznać jako zagorzały zwolennik ideologii LGBT marzący o tym, by jako pierwszy udzielić ślubu parze homoseksualnej) przedstawia się jako katolika, kontynuatora "Solidarności", a nawet osobę nawiązującą do tradycji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

Dodaje, że zwycięstwo kandydata Koalicji Obywatelskiej "oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny".

"Mamy dziś stan alertu, który się skończy dopiero wtedy, gdy odniesiemy zwycięstwo" - zaznacza Jarosław Kaczyński.

Więcej o: