Patryk Jaki przeprosił Donalda Tuska za użycie zdjęcia z pogrzebu. W ostatniej chwili, tuż przed północą

Patryk Jaki zgodnie z wyrokiem sądu przeprosił Donalda Tuska za udostępnienie w mediach społecznościowych zdjęcia byłego premiera z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Jego wpis pojawił się przed północą - tuż przed tym, gdy mijał termin, w którym musiał przeprosić Tuska.

Patryk Jaki w nocy z poniedziałku na wtorek zamieścił w mediach społecznościowych przeprosiny dla byłego premiera Donalda Tuska. Chodzi o zdjęcie przedstawiające płaczącego byłego premiera, które zostało zrobione podczas uroczystości pogrzebowych po śmierci Sebastiana Karpiniuka. Polityk PO zginął w katastrofie smoleńskiej. Podpis pod zamieszczonym przez Jakiego zdjęciem Tuska głosił: "Nasi przegrali z Meksykiem" (nawiązywał do ówczesnej przegranej Niemiec z Meksykiem w mundialu). Później polityk PiS tłumaczył, że zdjęcie zostało udostępnione nie przez niego, a przez jedną z osób pomagających mu w prowadzeniu profilu w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Sławomir Nitras: Patryk Jaki to celebryta uzależniony od mediów

Patryk Jaki przeprosił Donalda Tuska. "Uznałem, że to błąd"

Sprawa trafiła do sądu, a Tuska reprezentowała mec. Barbara Giertych, żona Romana Giertycha. Zamieszczone przez Jakiego przeprosiny to wynik ugody zawartej pod koniec maja, po dwóch latach.

"Ja, Patryk Jaki przepraszam Pana Donalda Tuska za zamieszczenie zdjęcia na moim koncie tweeterowym dnia 18.06.2018r. , które mogło powodować niezamierzone przeze mnie naruszenie dóbr osobistych Pana Donalda Tuska" - napisał Patryk Jaki na Twitterze. Wpis zamieścił przed północą, na chwilę przed ubiegającym terminem złożenia przeprosin.

W kolejnym wpisie Jaki zapowiedział, że złoży wniosek do rady adwokackiej o ukaranie Giertycha za "obrażanie strony ugody".

Uznałem, że to był błąd i wobec majestatu śmierci i pogrzebu jeszcze raz można się zachować przyzwoicie. Mimo to chwilkę po zawarciu ugody R.Giertych postanowił wulgarnie obrażać stronę ugody. Co jest złamaniem zasad etyki adwokackiej wiec składam wniosek jak na wstępie

- napisał.

O Giertychu dodał: "Mam nadzieję, że wreszcie rada zabierze temu adw. prawo do wykonywania zawodu". W odpowiedzi adwokat zamieścił na Twitterze screen, na którym widać, że Jaki zablokował jego konto w serwisie.

"Panie Patryku! Co się stało? Tak bardzo chciałem być miły dla Pana, a Pan mnie zablokował. I to z powodu tego, że musiał Pan dzisiaj przepraszać Tuska? Dobrze, że Pan przeprosił. Pan Macierewicz też niedługo przeprosi PDT [Premiera Donalda Tuska]" - napisał Giertych. Przypomniał tym samym o innej prowadzonej przez siebie sprawie - w imieniu Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka domaga się od Antoniego Macierewicza przeprosin za to, że oskarżył ich o "ukrywanie sprawców tragedii smoleńskiej". O złożeniu pozwu informował pod koniec maja.

Więcej o: